Статут

Основні засади Української Онлайн Спільноти

  • Українська Онлайн Спільнота (надалі Спільнота) – вільний, незалежний від фінансового та політичного впливу ресурс, створений спеціально для Вас.
  • Спільнота планувалася і створювалася з метою розширення світогляду людей, стрімкішого розвитку україномовного сегменту всесвітньої мережі та для популяризації всього українського.
  • Спільнота спроектована і розроблена силами ентузіастів з залученням їх особистих ресурсів та з любязною допомогою друзів.
  • Учасником спільноти може стати будь-хто, не залежно від віку, віросповідання, поглядів, соціального статусу чи національної приналежності.
  • Життя Спільноти та її функціонування скеровується безпосередньо засновниками Спільноти, що задають вектор її розвитку, та регулюється її Статутом та Правилами.
  • Всі учасники Спільноти попри незаперечну свободу власних висловлювань зобовязані дотримуватись загальних положень та Правил Спільноти, що прописані у Статуті Спільноти, а також норм етики і моралі.
  • Кожен учасник Спільноти повинен ознайомитись з устроєм Спільноти та особливостями її функціонування в розділі Допомога.
  • Зареєструвавшись на Спільноті користувач тим самим стверджує, що ознайомився з правилами та устроєм Спільноти і готовий стати її повноцінним учасником зі всіма відповідними правами і обовязками.

Правила Української Онлайн Спільноти

І. Реєстрація. Використання псевдонімів та аватарів на Спільноті.

1. При реєстрації на сайті Спільноти користувач повинен обрати та зареєструвати логін імя, що використовуватиметься для входу на сайт. Логін користувача не повинен містити кириличних символів, лише символи латинського алфавіту та/або цифри.

1.1. Забороняється подвійна реєстрація, і захоплення псевдонімів (тобто ніків, нікнеймів, логінів, імен користувача, юзернеймів та ін.). Також заборонена умисна реєстрація близького на вигляд, схожого псевдо, двійника вже існуючого.

1.2. Не допускається реєстрація псевдоніма, який складається із беззмістовного набору символів, а також реєстрація занадто довгого псевдоніма (більше 20 символів).

1.3. Не дозволяється використовувати псевдонім, який містить нецензурні слова чи вислови, або вислови образливого характеру.

1.4. Забороняється використовувати псевдонім, який вказувати на приналежність до групи адміністраторів чи модераторів (зокрема містить слова адмін, адміністратор, админ, администратор, admin, administrator, аццкій одмін та інші), якщо ви не належите до даної групи.

1.5. Забороняється використовувати аватар, який містить нецензурні слова чи зображення із неприпустимим або аморальним вмістом, а також такий, що ображає честь або гідність інших користувачів.

1.6. Якщо вам видається, що певний псевдонім чи аватар порушує пункти 1-5 зверніться до модераторів чи адміністраторів.

1.7. Категорично забороняється дискримінація за ознакою псевдоніму, аватару чи інших засобів самовираження.

1.8. Не дозволяється публічне обговорення прийнятності чи неприйнятності псевдонімів та аватарів.

1.9. Кінцеве рішення про прийнятність псевдонімів та аватарів приймається адміністраторами і/або модераторами, після чого за потреби інформується його власник і/або дописувач з обґрунтуванням позиції. Таке рішення не підлягає оскарженню.

2. Для реєстрації на сайті Спільноти користувач повинен правильно вказати свою справжню e-mail адресу.

2.1 Забороняється вказувати при реєстрації неіснуючу e-mail адресу, чи таку, що належить іншій особі.

2.2. Надана Вами адреса залишатиметься конфіденційною та не буде використана іншими користувачами чи Адміністрацією в своїх цілях, зокрема рекламних.

2.3. Ваша e-mail адреса може бути використана для звязку Адміністрації Спільноти з Користувачем, для надання інформації та важливих термінових повідомлень.

3. При реєстрації на сайті Спільноти Користувач повинен вказати пароль та продублювати його. Пароль повинен скаладатися з латинських літер або/і цифр. Не можна використовувати кириличні символи.

4. Після реєстрації на сайті користувач може заповнити особистий Профіль Користувача. У профілі можна вказати псевдонім (відмінний від логіна), справжнє імя та прізвище, веб-сайт, номер ICQ/AIM, додати аватар та ін.

4.1. При заповненні форми профілю забороняється вказувати неіснуючу адресу веб-сайту, просто набір символів чи якісь слова на зразок http://уменесайту.net. Ця адреса буде посиланням, тому якщо у вас немає власного сайту, то краще залиште поле порожнім.

ІІ. Правила спілкування та ведення дискусії.

1. Офіційною мовою Спільноти є українська. Використання інших іноземних мов на Спільноті дозволяється лише за безпосередньої потреби та крайньої необхідності.

1.1. В якості винятку, дозволяється публікація цитат (із зазначенням джерела) іншою мовою, за умови, що до них долучається бодай стислий переклад українською мовою.

1.2. Зловживання “падонківським”, “олбанським”, “фофуддею” та іншими сленгами заборонено. Такі повідомлення будуть вважатися за образу учасників Спільноти і видалятися, а їх автори будуть попереджені.

1.3. Використання трансліту викликає незручності для більшості користувачів, тому його забороняється використовувати у повідомленнях та назвах тем. Якщо у вас проблеми з розкладкою спробуйте скористатися сервісами на кшталт translit.ru.

2. Ви спілкуєтесь у культурному середовищі, тому ваші повідомлення повинні бути тактовними, змістовними та не суперечити положенням Спільноти.

2.1. Наполегливо рекомендується перевіряти правопис повідомлень та дописів перед надсиланням/публікацією.

2.2. Забороняється застосовувати ненормативну лексику, лайливі слова, ображати співбесідників будь-яким способом, прямим чи переносним чином (і те що ви маскуєте свої образливі слова чи вирази не означає що ми того не побачим!).

2.3. Забороняється розпалювати національні, релігійні та расові конфлікти, а також політичні дискусії, які не стосуються конкретно обговорюваної теми.

2.4. Забороняється розміщувати беззмістовні повідомлення (флуд) та повідомлення рекламного характеру (спам).

2.5. Забороняється давати посилання на матеріали з неприпустимим або аморальним вмістом (порнографічні; що містять сцени насильства; шахрайські; що містять відверто неправдиву інформацію; заборонені законодавством; тощо).

2.6. Уникайте надмірного перецитовування та надмірного використання готових фрагментів текстів, скопійованих без змін матеріалів та їх частин, що взяті з інших джерел.

3. Забороняється написання Дописів із порушенням авторських прав, та використання у тексті матеріалів, розміщених без згоди їх власника.

4. Суворо забороняється давати посилання на віруси та інші зловмисні програми, на неліцензійне програмне забезпечення, кряки, ключі, шахрайські та порнографічні ресурси.

5. Заборонено створення дописів, які призначені суто для спілкування між окремими учасниками на особисті теми. Спільнота – це не чат. Тому заборонені розгорнуті міжособистісні розмови між учасниками Спільноти в непризначених для цього Публікаціях та на теми що не стосуються даної Публікації (оффтоп).

6. Забороняється реклама, оголошення, запрошення, а також навязливі розмови про будь-які інтернет ресурси і наведення посилань на сторонні веб-сайти. Спільнота це не рекламний майданчик.

7. Утримайтесь від оприлюднення будь-яких порад якщо у вас немає бодай базових знань предмету дискусії, а також від розміщення явно помилкової та недостовірної інформації.

8. Спільнота не є смугою для новин. Забороняється розміщувати на Спільноті статті інших авторів, великі матеріали, що передруковані з інших сайтів, новини, прес-релізи, нормативні акти у повному обсязі. Цитування текстів і документів має бути в межах здорового глузду і за умови стосунку конкретної тези до теми обговорення.

9. Забороняється розповсюдження неперевіреної, недостовірної, неправдивої інформації про учасників спільноти, а також будь-якої інформації про них без їх дозволу. Забороняється публікація особистих даних інших учасників без їхньої попередньої згоди. Це, зокрема, стосується адреси електронної пошти, контактних номерів месенджерів, тощо.

10. Категорично заборонено розміщувати інформацію, яка суперечить нормам чинного законодавства України.

.

ІІІ. Правила створення та коментування публікацій.

1. Кожна публікація повинна відповідати формату, правилам та статуту Спільноти, а також повинна бути оформлена згідно основних вимог до створення публікацій.

1.1. Текст публікації обовязково повинен належати самому авторові. Забороняється публікація матеріалів, взятих з інших джерел під видом своїх власних.

1.2. Текст публікації не може складатись лише з матеріалів, які не належать авторові, без його особистого внеску, опису, коментарів та обґрунтування суті їх розміщення.

1.3. Допис, що публікується до однієї з категорій розділу Статті не може складатись лише з кількох речень. Це повинна бути повноцінна стаття.

1.4. Публікації повинні відповідати вимогам до оформлення і  містити наступні елементи: назву, текст, правильно обрану категорію, а також по можливості містити теги та головне зображення (наполегливо рекомендується).

1.5. Кожен користувач зобовязується оформляти публікації відповідним чином, як це детально описано в розділі Допомога.

1.6. Забороняється написання назви публікації великими літерами (CAPS LOCK), за винятком абревіатур та оригінальних назв.

1.7. Забороняється додатково прикрашати чи виділяти публікації різними символами та розділовими знаками, використання яких можна уникнути.

1.8. Автор публікації повинен сам перевірити та виправити форматування публікації перед її опублікуванням.

1.9. Кожен користувач повинен перевіряти свої публікації на предмет орфографії, стилістики, граматики, інших помилок та опечаток.

2. Кожен коментар має відповідати формату, правилам та статуту Спільноти, а також повинен бути оформлений згідно основних вимог щодо коментування.

2.1. Заборонено використовувати у повідомленнях надмірну кількість смайлів.

2.2. Забороняється використовувати більше, ніж 20% великих літер у повідомленні, а також більше п’яти знаків оклику, знаків питання чи інших знаків пунктуації підряд.

2.3. Наполегливо не рекомендується обмежувати свою відповідь фразами та висловами на зразок «ха-ха», «ги-ги», «афігєть», «респект», «кууул», «автору +1», «зарах» та інших подібних або просто вставляти смайл без жодного супроводжуючого тексту. Ми сподіваємось, що Ви спроможні написати щось вагоміше.

2.4. Коментарі повинні відповідати чинним нормам орфографії, стилістики, граматики та не містити помилок.

3. Публікації, які не відповідають формату Спільноти, її Статуту, чи не є готовими до опублікування в основних розділах Спільноти потраплятимуть до розділу Неформат.

4. Коментарі, що порушують правила чи статут Спільноти підлягають видаленню.

5. Кожен користувач, що створює чернетку повинен або доробити її таким чином, аби можна було відправити її на опублікування, або ж власноруч видалити її. Не залишайте по собі чернеток, які ви не збираєтесь публікувати. Перевірити та відредагувати свої публікації можна натиснувши на Редагувати публікації у верхній висувній панелі після входження на сайт.

6. Видалення публікацій авторів Спільноти після їх опублікування на сайті не передбачено.

.

ІV. Контроль і відповідальність.

1. Основний контроль за Спільнотою (модерування) здійснюється Адміністрацією та вповноваженими особами (Редакторами).

2. Основним завданням модерування є контроль за дотриманням  правил та основних засад Спільноти, проте дії модератора можуть виходити за межі формального контролю. Під час прийняття рішення модератор керується Статутом, здоровим глуздом та власним досвідом.

3. Забороняється публічне обговорення дій Адміністрації, її поведінки чи правомірності рішень, що містить образливі вислови, саркастичні випади, іронічні пересмикування, тощо.

4. Особам, які не належать до адміністрації Спільноти та вповноважених нею осіб забороняється виконувати дії  від імені адміністрації: висловлюватись, давати поради, робити навязливі зауваження чи прохання іншим учасникам Спільноти. Також таким особам заборонено обмежув��ти дії інших учасників Спільноти, забороняти чи перешкоджати створенню дописів чи коментарів, вимагати видалення дописів чи коментарів, що не суперечать Статуту Спільноти.

5. Адміністратори завжди вправі чинити будь-які дії на власний розсуд. Думка адміністратора є істиною в останній інстанції і вважається єдино вірною

6. Адміністрація залишає за собою право у будь який момент змінювати та коригувати Правила на власний розсуд та без попереднього узгодження з користувачами.

7. Адміністрація залишає за собою право використовувати матеріали, надані учасниками, в інтересах Спільноти без додаткового узгодження з користувачами.

8. Порушення Правил Спільноти та дії що суперечать Статуту Спільноти вважаються неприйнятними і будуть негайно припинені, а порушники будуть відповідати як на Страшному Суді.

9. Адміністрація Спільноти не несе відповідальності за зміст повідомлень, розміщених її учасниками та може не поділяти думок учасників.