Масонські символи сучасного Львова

Про масонів і про їх символіку було вже написано досить багато статей. Проте, все що ми знаєм досі видається нам неактуальним і досить далеким від реальності. Інформацію ми сприймаємо на рівні Колись там були якісь вільні каменярі, десь вони там полишали свої мітки, хтось там десь входить до таємних лож здавалось би то вже історія. А старі факти можна роздобути й в історичних книжках. Але є речі які ніде не описані, так як є свіжими, сучасними та здається ще ніким не дослідженими! Це масонські символи в архітектурному пейзажі сучасного Львова. Беру саме Львів, адже він не лише є одним з найбільших центрів масонства в Україні, а й мені його дослідити легше можу просто пройтись вулицями і подумати про вічне (ну або про сучасне).

Мабуть мало хто знає, і тим більше мало хто звертав увагу, що символи оточують нас, треба лише вміти їх бачити. Так само як і все цікаве у Львові. Є такий вислів, що Львів починається з другого поверху. То значить, що той, хто не ходитиме з широко розплющеними очима і високо піднятою головою міста не побачить.

От і ми можемо собі зробити таке задоволення. Зокрема можемо ми побачити як активно використовує такий добре відомий символ як Всевидяче око в якості елементу декору церковна архітектура XVII cтоліття. Очевидно це було спробою викликати у прихожан відчуття таємної присутності Бога у храмі, або ж того, що за всіма їхніми діяннями дивиться хтось згори. Зображеннями ока прикрашаються безліч християнських церков і монастирів. Так, можна знайти таке око на фасаді львівського костьолу домініканського монастиря в трикутнику, оточене янголами та сяйвом. Те саме бачимо й на будівлі, що примикає до дзвіниці Вірменського собору. Основним елементом декору її фасаду є не що інше, як «всевидяче око» в оточенні церковних атрибутів. Те саме око можемо бачити й всередині польського костелу у Львові. Також якщо розглядати інтерєр релігійних будівель символ можна віднайти неодноразово колись спробуйте самі! Так само й церква Пресвятої Трійці, там на фасаді все той же трикутник із оком всередині.

Та й ходити далеко не треба виходим на площу Ринок, стаємо на розі біля Амфітріти спиною до ратуші і здіймаємо очі трошки вище землі (на ріг вул. Шевської та Краківської).

Раніше там було щось на зразок стінгазети, де писали свої думки про владу, малювали карикатури та по-всякому виявляли свій світогляд мешканці Львова, а от після реставрації будівлі у 18 ст. (сплеск масонства) на львівян почало дивитись дивне око І це не релігійна споруда. Що воно тут робить?

Можете сходити порозглядати будинок на вул. Дудаєва, 9. Можете походити по вул. Вірменській чи навіть по Вітовського буде вам своєрідний квест знайди око.

Історія але наша. Ну гаразд, не будемо ходити далеко в історію. Пройдемся по дійсно сучасних вуличках і глянем на сучасні речі. Прошу дуже! Вул. Костюшки цікавий символ на вивісці. Таке собі око З правого боку лінія що дуже нагадує сторону трикутника. Примарилось?

Проспект Свободи центральна артерія міста. Сучасна вивіска (десь періоду кінця 2009 року). Дивіться! Я ж не марю. Магазин хутра та шкіри. Чи може це стародавній символ хутра?

Проспект Чорновола без проблем найдем! Зовсім не древні вивіски. Чи може це так позначали вікна і двері стародані єгиптяни?

Зрештою, вирішувати Вам. Справжній фанатик теорії змови закинув би сюди з десяток фотографій офтальмологічних клінік та магазинів оптики там всюди око!!!

Спостережливість це класна риса! Бачити не завжди розуміти, але це перший до того крок. Давайте спостерігати! Якщо я знайду ще щось повішаю тут. А якщо щось знатимете Ви діліться! І не встидайтесь говорити на такі теми, Вам ж уже є 18 років.