Увійти

Ви ще не тут? Так ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ!

Хочете зробити це?

Коли лише любові недостатньо

Якщо запитати о��ружені пари чому ви одружилися?, 537337 569122299827582 219493456 n Коли лише любові недостатньодекілька днів після весілля, всі вони відповіли б бо ми любимо одне одного. А якщо запитати їх те саме через 10 років, більшість скаже вже й не памятаю, дурний/дурна була, не знав/знала в що вляпаюся і т.д. І це скаже лише половина людей. Чому половина? Бо інша половина вже до того часу розлучиться! Найпопулярніші причини не зійшлись характером, пройшла любов, по різному дивимось на життя, говоримо різними мовами, мало уваги. Люди розлучаються, бо не відчувають себе щасливими в шлюбах, бо з роками в багатьох проходить любов і зникає повага. І ніхто не розуміє чому так відбувається.

Пари одружуються. А з часом виникають перші проблеми жіночі докори, чоловіча байдужість. Він почав пити, вона перестала слідкувати за собою. Він почав заглядати на молоденьких співробітниць, вона уявляти під час сексу Бреда Пітта. Він затримуватись довше на роботі, вона плакатись в жилетку подругам. І в головах обох рано чи пізно виникають перші думки про розлучення.

Найбільша проблема і причина тисяч розлучень полягає не в тому, що чоловік чи жінка погані і вони не зійшлись характерами. А в тому, що нас ніхто не вчив будувати стосунки. Бо лише любити, як показує статистика, недостатньо (всі пари, які розлучаються колись таки одружувались і любили одне одного). В кожного в школі була етика, було правознавство, була математика з усіма своїми паралелепіпедами, інтегралами і похідними. Але не було елементарного психології стосунків, основ сімї чи якогось предмета з якою завгодною назвою, де вчили б як готуватись до створення сімї, що треба знати про розбіжності психології чоловіків і жінок, які можуть виникати труднощі, як з ними боротися і чому вони виникають взагалі. Це стосується і чоловіків, і жінок. Одружуючись ніхто не знає, що таке бути чоловіком і дружиною. Як ними бути. Що робити і чого не робити.

Дехто вчиться, читаючи книжки про психологію стосунків. До того ж починають їх читати, коли вже щось пішло не так. Читають і займаються самолікуванням. Написана книжка в першу чергу це думка одного автора і дуже часто письменника, а не психолога. Або й взагалі наповнення книжки складається з уривків інших книжок теж сумнівної якості. Зате гучна назва Як побудувати щасливу сімю за 10 днів, Вся правда про чоловіків і жінок робить своє. Жінки купують і читають це літературне сміття, набираючись життєвої мудрості. І перш ніж прочитати, щось дійсно вартісне, таких шедеврів в їхніх головах опиниться немало. Голови ідуть обертом від інформації і порад, які безперестанно випробовують на своїх сімях. Зранку жінка прочитала, що всі проблеми від несексуального домашнього розтягнутого халату ввечері халат став десятками ганчірок на всі випадки життя. В шафі появились нові пеньюари. Півзарплати потрачено, а чоловікові хоч би що. Навіть не помітив. І плаче жінка в куточку в своєму новому пеньюарі. І думає чому не спрацювало. А все тому, що в тих книжках тисячі прикладів чужих історій. І жодної про її.

Мало-хто звертається з сімейними проблемами до психологів. Не популярно це в нашій країні. Дорого, соромно і що люди подумають. Та й на хорошого спеціаліста потрапити теж, мабуть, складно. Але ж не кожна пара й наважиться до нього піти. Чоловіків хіба що на мотузці притягнути. Жінкам просто соромно розповідати, що щось не так в їх на людях ідеальній сімЇ. От і не йдуть. Простіше розлучитись, бо люди тоді скажуть лише ой, та то всі тепер розлучаються. А це не так страшно звучить, ніж та в них вже дах зовсім поїхав, психіатри їм вже потрібні.

Розлучаються, стають самотніми. Діти ростуть в неповних сімях. Будують в своїй голові таку ж саму модель сімї, як у їхніх розлучених батьків. А потім виростають, одружуються, народжують дітей і розлучаються. І стає на світі тисячі і мільйони самотніх людей, які не вірять більше в щасливі шлюби. Таке руйнівне замкнуте коло. І як його розімкнути?

Немає універсального способу на всі випадки життя. Але насамперед, мабуть, треба бути уважнішими до своїх коханих людей і їх потреб, до стосунків. Розмовляти про них. І не розслаблятись. Бо навіть найбільша в світі любов не дасть вам гарантії, що завтра все буде добре. Щасливі стосунки то любов+велика щоденна праця+бажання обох нести відповідальність за сімю, яку вони створили. А якщо виникають найменші труднощі не закривати на них очі, а дослідити чому вони виникли. Якщо ж самим не вдається звернутись до професіоналів. І це не соромно, бо соромно не боротись за свої стосунки. І це не дорого, бо дорожчого за сімю немає нічого. Чи не так?

gjzzQxNHawA Коли лише любові недостатньо

Сподобалось? Поділись з друзями!

livejournal Коли лише любові недостатньо
googleplus Коли лише любові недостатньо
mailru Коли лише любові недостатньо
odnoklassniki Коли лише любові недостатньо
yandex Коли лише любові недостатньо

Переглядів: 596

Авторська довідка
Зоряна
avatar

Думок: 13

 1. 1
  avatar статистика Чорна Княгиня коментує:

  треба бути уважнішими до своїх коханих людей і їх потреб, до стосунків

  якщо це робить лише хтось один з партнерів, то сенсу роздмухувати затухаюче полумя?..
  Ще велику роль грає менталітет: виходить заміж по зальоту, а потім плачуть що іншого чоловіка собі хотіла, мучаться і не розводяться, бо що люди скажуть, чи бояться тяганини з поділом майна, гірше коли дітей ділять!

  Не соромно боротись за стосунки.. Гм.. Стосунки або є, або немає, а якщо йдеться мова про боротьбу, то краще втікати від такого! Стосунки треба вдосконалювати!!!

  А ще помилка багатьох одружуватись не поживши разом бодай рік. Побут багато чого руйнує.

 2. 2
  avatar статистика Зоряна коментує:

  Чорна Княгиня каже:

  якщо це робить лише хтось один з партнерів, то сенсу роздмухувати затухаюче полум”я?..

  Деколи навіть зусилля одного партнера можуть творити чудеса. Але тоді коли він робить не те, що сам вважає правильним, а те, що дійсно буде приємно другій людині. Навіть якщо це просто залишити людину в спокої)

  Чорна Княгиня каже:

  Стосунки або є, або немає

  8-O ну це логічно, що вони або є або немає. але коли вони є, але руйнуються, чи втрачають свою цік��вість чи ще там щось, тоді за їх відновлення варто поборотися. Коли будуєш з кимось стосунки, логічно, що ця людина має для тебе значення. І втрачати її через якісь там труднощі варто не завжди.

 3. 3
  avatar статистика Зоряна коментує:

  Чорна Княгиня каже:

  А ще помилка багатьох одружуватись не поживши разом бодай рік.

  Ну це палка з двома сторонами) З одного боку коли живете разом, то вже взнаєте на що підписуєтесь потім, бачите яка людина в реальному житті, а не просто на побаченнях. Але з іншого боку можуть виникнути бажання не підписуватись. І таким парам, які стикаються з першими проблемами, легше розійтись ніж вже одруженим, бо штампів то ще нема, ніц не тримає разом. Та й для деяких дівчат дуже важливою є романтика) А це так романтично після весілля зїжджатись в один дім і починати спільне життя вже сімєю. Ті, хто перед шлюбом живуть разом втрачають ці дівочі меланхолійні штучки.
  Але знову ж таки, варто вибирати те, що підходить саме тобі. Бо що для когось рай, то для іншого пекло)

 4. 4
  avatar статистика Чорна Княгиня коментує:

  Зоряна каже:

  Навіть якщо це “просто залишити людину в спокої”)

  Тоді краще жити якийсь час окремо :)
  Зоряна каже:

  за їх відновлення варто поборотися

  лише в тому випадку, якщо друга половинка зацікавлена, а то буває отаке: жінка і прибере, і сама красуня, і готує смачно, і в ліжку богиня :-D , а чоловік прийде з роботи, повтикає в ящик, буркне щось незрозуміле і завалиться спати, а потім виставить претензії що на такого чудового �� наздвичайноо молитися треба.. :-o

 5. 5
  avatar статистика Чорна Княгиня коментує:

  До Зоряна:

  Але з іншого боку можуть виникнути бажання “не підписуватись

  Ото власне у мене таке бажання. Чим більше спілкуюсь з чоловіками, тим менше хочу заміж :) І не тому що вони козли, а тому що дуже вимоглива :-D

 6. 6
  avatar статистика Зоряна коментує:

  Чорна Княгиня каже:

  Тоді краще жити якийсь час окремо

  ой не знаю, не знаю Рідко такі історії закінчуються і вони зЇхались жити разом знову. і жили довго і щасливо. Частіша назад вже ніхто не зїжджається. Але розлуки на декілька днів думаю цілком навіть потрібні.

 7. 7
  avatar статистика Зоряна коментує:

  Чорна Княгиня каже:

  а чоловік прийде з роботи, повтикає в “ящик”, буркне щось незрозуміле і завалиться спати

  Значить не цікаво йому Значить втратив цікавість. І пофіг йому стає, що вона красуня. А чому так сталось? Жінка точно в тому розбиратись не стане Казнити, не можна помилувати! :devilgirl:

 8. 8
  avatar статистика Зоряна коментує:

  В тому, що чоловіки опускаються і нічого не хочуть дуже часто заслуга саме жінок. :( Я не захищаю чоловіків. Просто часто бувала свідком того, як жінка не надихає свого чоловіка, а навпаки вбиває в ньому всю мужність, впевненість і ініціативність. Мало кого вчать як правильно поводитись в стосунках Якраз те, про що йшлося в статті.

 9. 9
  avatar статистика nirvanus коментує:

  Проблема в тому, що любимо ми спочатку через якості, а потім через звичку ну не можемо уявити вже життя без тої людини, хоча особливої цікавості до неї вже немає. Через це і вся метушня покинути чи змусити змінитись..

  Також не дієві ��акі поради, як потрібно більше працювати над стосунками, треба ставитись з розумінням до партнера і т.д., оскільки ми вступаємо у стосунки невимушено, тобто зі спільним бажанням бути разом, а йдемо з них якраз через те, що інтереси і бажання вже розбіглись.

 10. 10
  avatar статистика Зоряна коментує:

  nirvanus каже:

  Також не дієві такі поради, як “потрібно більше працювати над стосунками”, “треба ставитись з розумінням до партнера” і т.д.

  Хм. Чому ви вважаєте, що ці поради є недієвими? Більше працювати означає старатись врізноманітнювати стосунки, робити їх цікавішими тощо. Ставитись з розумінням часто ми не хочемо ставати на місце іншої людини, ми гнемо свою лінію і навіть чути не хочемо про розуміння. Тому певно такі поради можуть бути дієвими, як і багато інших. якщо до них прислухатись

 11. 11
  avatar статистика nirvanus коментує:

  Для тих людей, які не бажають слухати, а лише гнуть свою лінію ці поради не дієві, а для тих хто уміє слухати і йти на компроміси недоцільні.

  Коли між людьми не залишається нічого спільного, окрім спогадів, то такі стосунки уже на врятувати. Інколи легше збудувати нову оселю ніж ремонтувати після урагану стару, тут те саме.

  Якщо ми постійно змушені звертатись до таких порад, які вимагають від людини більшого розуміння, докладання більших зусиль і т.д, то це сигнал того, що стосунки уже почали переживати себе, тобто вони більше не відповідають вимогам партнерів, оскільки якщо людині постійно потрібно нагадувати як поводитись це означає, що їй така поведінка не властива, а тому викликатиме лише дискомфорт. А який зміст у стосунках, що викликають дискомфорт?

 12. 12
  avatar статистика Зоряна коментує:

  nirvanus каже:

  це сигнал того, що стосунки уже почали переживати себе

  ну чого ж так зразу кардинально? може просто стосунки стали менш цікавими та спільне часопроведення менш різноманітним тощо? тоді я думаю і варто трохи напрягатись і почати більше працювати над стосунками. Якщо є надія роздмухати вогонь, то чого ж зразу його гасити?

 13. 13
  avatar статистика lemberg коментує:

  До Зоряна:
  Зоряна каже:

  Казнити

  :arrow: стратити :devilgirl: :twisted:

*
*
:) :( ;) :cry: :-D :roll: 8-O :funny: :oops: :-o :crazy: :flirt: :evil: 8) :-| більше »