Увійти

Ви ще не тут? Так ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ!

Хочете зробити це?

Ярослав Стецько Бажайте великого!

Ярослав Стецько – видатний син України, один з ідеологів і провідників українського націоналізму, людина, яка любила Бога і Україну понад усе.

Народився 19 січня 1912 року в Тернополі в родині священика. З відзнакою закінчив гімназію, навчався праву і філософії у Краківському та Львівському університетах. Ще юнаком Ярослав обрав шлях національно-визвольної боротьби і став підпільником ОУН.

В січні 1938 року полковник Євген Коновалець доручив йому підготувати збір ОУН, і в 1939 році він його успішно проводить.

30 червня 1941 року у Львові був проголошений Акт відновлення української державності, а Ярослава Стецька обрали прем’єром Українського Уряду.

За відмову виконати ультиматум Гітлера відкликати Акт відновлення української державності Ярослава Стецька заарештували і кинули до концтабору Заксенгаузен, де йому склало компанію славне товариство: Степан Бандера, Яків Сталін, Омелян Антонович, Андрій Мельник, Олег Ольжич, генерал Ровецький та інші, і де він перебував у бункері смерті до вересня 1944 року. Але доля подарувала йому ще життя в ім’я Незалежної Самостійної України.

Ще з юності під час гонінь та арештів прокурори звинувачували полум’яного патріота-націоналіста у «затруєнні душ української суспільності». Так, він був отруювачем душ, він труїв душі українців своєю невимовно пристрасною любов’ю до України і ненавистю до її ворогів.

В урочистій промові під час обрання його на посаду очільника Антибільшовицького Блоку Народів в 1946 році Ярослав Стецько сказав пророчі слова: «Я вірю і знаю, що Україна повинна стати і стане ідейним, моральним і культурним центром, довкола якого будуть зосереджені змагання не тільки самої України, а також інших поневолених народів за свою самостійність та незалежність». І ці пророчі слова Ярослава Стецька справджуються на наших очах. В запеклій боротьбі, стікаючи кров’ю, Україна виборює свою Свободу і Свободу інших, поневолених Росією, народів. Україна, як промінь Світла в безпросвітній темряві фашистського путінського режиму. Вона – надія всіх поневолених на визволення.

Коли Ярославу Стецьку дорікали в ідеалізації та нездійсненному мрійництві щодо майбутнього України, він відповідав і просив вважати це заповітом: «Міряйте свої сили не реальним, а бажаним! Великого бажайте!»

Через Урал! До Китайського кордону! Бажаймо великого!

19 січня 2015 року                                            Грудініна Наталя Миколаївна

 

Сподобалось? Поділись з друзями!

livejournal Ярослав Стецько  Бажайте великого!
googleplus Ярослав Стецько  Бажайте великого!
mailru Ярослав Стецько  Бажайте великого!
odnoklassniki Ярослав Стецько  Бажайте великого!
yandex Ярослав Стецько  Бажайте великого!

Переглядів: 274

Авторська довідка
Грудініна Наталя
avatar
(0512) 42-92-73, 063-976-56-17, grudininann@ukr.net

Думок: 3

 1. 1
  avatar статистика Зоряна коментує:

  Сюди би портрет героя підійшов би. Може завантажите :roll: ?

 2. 2
  avatar статистика Грудініна Наталя коментує:

  Будь ласка, якщо можете, у мене нема.

 3. 3
  avatar статистика Дивний коментує:

  А в інтернеті нема?

*
*
:) :( ;) :cry: :-D :roll: 8-O :funny: :oops: :-o :crazy: :flirt: :evil: 8) :-| більше »