Увійти

Ви ще не тут? Так ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ!

Хочете зробити це?

Органи виконавчої влади в чорнобильській сфері (2010-2013 рр.)

Значна кількість вітчизняних науковців вважають за доцільне повернутися до практики 1990-1996 рр. і створити в Україні центральний орган виконавчої влади (найбільш імовірно у формі міністерства), діяльність якого була би спрямована виключно на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Автор допису не погоджується з подібною пропозицією, що висловлено в низці наукових робіт (наприклад, Кутиркін А. Деякі актуальні правові проблеми подолання наслідків Чорнобильської катастрофи / А. Кутиркін // Юридична Україна. — 2010. — № 9. — С. 101—105.). Реформи центральних органів виконавчої влади 2010-2011 рр. і 2012-2013 рр. підтвердили сучасну тенденцію до роботи кожного органу з чітко відокремленим сектором (галуззю, ділянкою) державного управління, а не комплексом секторів; зокрема, спочатку Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи реорганізовано в Міністерство надзвичайних ситуацій України, а потім — у Державну службу надзвичайних ситуацій України; структура даних органів теж неодноразово змінювалися з метою зменшення повноважень у сфері подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Також наразі підтверджено правильність прогнозу автора 2010 р. стосовно того, що в майбутньому МНС України не буде грати визначальну роль у чорнобильській сфері, а такі питання, як медичні та соціально-економічні проблеми постраждалих громадян будуть вирішуватися профільними міністерствами. Нині над вирішенням: а) медичних, демографічних і психологічних проблем працює, крім інших органів, МОЗ України; б) соціально-економічних — зокрема, Мінсоцполітики України, Мінекономіки України, Мінфін України й Мінагрополітики України (нині збільшується роль останніх трьох у досліджуваній сфері з причин значного посилення орієнтацій на соціально-економічне відновлення постраждалих територій і відродження активної життєвої позиції осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС); в) екологічних проблем — поза іншими органами, Мінприроди України.

У наш час актуально вести мову про конструктивну співпрацю між чинними органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та науковцями, котрі опікуються сферою подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Сподобалось? Поділись з друзями!

livejournal Органи виконавчої влади в чорнобильській сфері (2010 2013 рр.)
googleplus Органи виконавчої влади в чорнобильській сфері (2010 2013 рр.)
mailru Органи виконавчої влади в чорнобильській сфері (2010 2013 рр.)
odnoklassniki Органи виконавчої влади в чорнобильській сфері (2010 2013 рр.)
yandex Органи виконавчої влади в чорнобильській сфері (2010 2013 рр.)

Переглядів: 140

Авторська довідка
Антон Кутиркін
avatar
Юрисконсульт ІІ категорії ПАТ "КИЇВЕНЕРГО". Сайт: vk.com/antonkutyrkin
*
*
:) :( ;) :cry: :-D :roll: 8-O :funny: :oops: :-o :crazy: :flirt: :evil: 8) :-| більше »