Увійти

Ви ще не тут? Так ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ!

Хочете зробити це?

Смак алкогольних напоїв

drinking woman lead narrowweb 300x3480 Смак алкогольних напоїв

Гарячі дискусії, викликані темою алкогольних напоїв змусили мене більш ретельно            підійти до питання смаку.  Формат коментаря не дозволяє в повному обємі висловити свою думку, тому я вирішив опублікувати окрему статтю.

Слід визнати, що алкогольні напої різняться способом приготування та окремими компонентами і відповідно мають різні смаки. Проте їх об’єднує те, що вони усі мають великий відсоток води та містять етиловий спирт.

Незалежно від того, яким чином був добутий етанол його смак є нестерпним для люди��и.  Навіть бувалі пияки не здатні без жодних труднощів випити бодай 50 грамів 96% спирту.

Будучи в складі будь-якого алкогольного напою етиловий спирт не змінює свого смаку, проте маскується іншими складовими, зокрема, великою кількістю води.

Усі ми добре знаємо, що робить ложка дьогтю в бочці меду. Гадаю, моя алегорія зрозуміла і що в даному випадку є дьогтем також, проте коли говорити про мед, то він тут теж не завжди солодкий.. Часто в алкоголь входять гіркоти і інші не дуже приємні на смак інгредієнти, які мало куму можуть сподобатись.

Є, звісно, і цілком приємні на смак компоненти, наприклад, цукор. Цукор і вода можуть зробити смак етанолу менш нестерпним або навіть більш менш придатним. Але казати, що вони роблять алкогольні напої смачними, це те саме, що стверджувати ніби нам подобається корвалол, який ми капаємо на ложку цукру.

Існує величезна кількість алкогольних напоїв, які виготовляються з найрізноманітніших продуктів, проте вміст нестерпного етанолу не може не вплинути на загальний смак.

Чому тоді люди вважають алкоголь смачним?

Тому, що вона хочуть щоб він таким був. Не завжди нам потрібно щось спробувати для того щоб мати про нього враження.

Якщо Вам запропонували б випити горня сечі, Ви б, ймовірно, відмовилися, і не тому, що вже коштували її, а тому, що маєте уявлення про неї.

Нам не потрібно їсти землю чи дерево щоб переконатись, що воно не смачне, бо ми маємо уявлення про те, що є речі, які нам не слід коштувати.

З алкоголем все відбувається так само.  Ми дивимося фільми,  спілкуємось з різними людьми, які вживають алкогольні напої і говорять нам про їх хороший смак.  Все це впливає на наші уявлення про нього, а уявлення здатні впливати на смаки.

 

Сподобалось? Поділись з друзями!

livejournal Смак алкогольних напоїв
googleplus Смак алкогольних напоїв
mailru Смак алкогольних напоїв
odnoklassniki Смак алкогольних напоїв
yandex Смак алкогольних напоїв

Переглядів: 2,412

Авторська довідка
nirvanus
avatar

Думок: 182

 1. 151
  avatar статистика Зоряна коментує:

  nirvanus каже:

  І яке тут протиріччя?

  Тут ви кажете, що в усіх культурах солодке вважається смачним:
  nirvanus каже:

  я не казав, що нам подобається лише солодке, а що є немає національності чи культури в якій вважалося б солодке не смачним.

  А тут, що смачним є ЛИШЕ солодке:
  Зоряна каже:

  Крім того абсолютно у всіх людських культурах смачним вважається лише солодке

  Це зовсім різні речі.

 2. 152
  avatar статистика nirvanus коментує:

  До Зоряна:

  А тут, що смачним є ЛИШЕ солодке:

  Я не казав стоїть перед що нам подобається лише солодке, от в чому різниця

 3. 153
  avatar статистика nirvanus коментує:

  До Зоряна:

  Звісно дитина не попросила більше вина, бо їй воно не сподобалось. Я не казав, що обов’язково усі мають кривитись і блювати, але є і такі випадки..

 4. 154
  avatar статистика nirvanus коментує:

  До Зоряна:

  І вплив суспільства є вже тоді, коли ми починаємо мислити. Хтось швидше, а хтось повільніше розвивається, але Ви дайте вина немовляті, батьки якого не вживають алкоголю і подивитесь на його реакцію (хоча цей дослід не вартий мук дитини)..

 5. 155
  avatar статистика duvnuj коментує:

  nirvanus каже:

  Ви чіпляєтесь до слів, бо я не казав, що нам подобається лише солодке, а що є немає національності чи культури в якій вважалося б солодке не смачним.

  Ні, аніскільки не чіпляюсь, бо ви раніше самі казали, що від народження усі люди вважають солодке смачним, а інші смаки ні, і лише під впливом суспільства вони починають їм подобатись. Ну казали ж? Невже я маю шукати вашу цитату? Це займе надто багато часу якого в мене немає на пошуки.

  nirvanus каже:

  Бо вітаміни не викликають звикання такого як алкоголь

  Я знаю, я так вам і написав.Але ми говоримо про інший аспект цього питання.

  nirvanus каже:

  Ви кажете, що все залежить лише від наших особистих якостей, коли говорите про контроль, але забуваєте, що кокаїн колись був дозволений і його вживали на світських вечірках. Його рекомендували лікарі і теж вважалось, що лише зловживати шкідливо…

  Ну ви ставите між алкоголем і кокаїном мало на знак =, але я (і не лише я) вважаю, що це досить різні за своєю дією і сутністю речі. Тим більше кокаїн не вживається як аперитив, чи до риби, чи під мясо, а умисне вживається як такий І взагалі навіть беручи до уваги науковий підхід властивості і суть цих двох речей абсолютно різні, і лише кілька спільних рис можна віднайти. Тому не варта вам спиратись саме лише на ці нечисленні схожості.

 6. 156
  avatar статистика nirvanus коментує:

  До Зоряна:

  Вплив суспільства не означає, що ми зомбі, бо він не обов’язково має керувати нами. Якщо людина має стійкі переконання, основані на власному досвіді або ж навіть суспільно сформовані, то нею важко маніпулювати..

 7. 157
  avatar статистика Зоряна коментує:

  nirvanus каже:

  Я не казав” стоїть перед “що нам подобається лише солодке”

  так. звісно!!! я бачу. а тут ви кажете протилежне:

  Крім того абсолютно у всіх людських культурах смачним вважається лише солодке

  це ваші слова з попередньої статті.
  nirvanus каже:

  Звісно дитина не попросила більше вина, бо їй воно не сподобалось.

  Діти кривляться, плачуть і випльовують все, що їм не подобається. Тут же ж дитина навіть не скривилась. Висновок: воно їй сподобалось. А не просила мабуть тому, що не знала що саме має просити. Вона не думала, а прийшла, випила і пішла. Діти не ускладнюють.

 8. 158
  avatar статистика duvnuj коментує:

  nirvanus каже:

  І що їй так сподобалось, що вона постійно просила в мами вина? 2 річна дитина здатна вчити величезні вірші на пам’ять і вже має певні погляди на життя, тому і не неї уже діє вплив.

  Пане Нірванус, ну як же так? Ви наче умисне не бачите ключових моментів, але далі говорите те саме своє, вперто повторюючи спірні аргументи. Тут же чітко і ясно написано, що дитина не знала що це вино, і відповідно ні про який вплив суспільства йтись не може. Тим більше що вивчення віршів теж не аргумент, бо всім відомо ��о дитина вчить їх на слух, тобто використовує свої великі можливості до відтворення і може цитувати великі обєми інформації навіть не розуміючи її суті.

  Натомість, ясно показано, що навіть попри те, що вино алкогольний напій ніякого негативного смакового ефекту на дитину це не мало, випила собі і навіть не помітила. Відповідно це вагомий аргумент на користь того що смак вина не те що може подобатись, а він явно не є противним і відразливим. Згадайте. саме ви оперували тим, що у дітей правильні смаки, а вже потім вони псуються під впливом суспільства.

 9. 159
  avatar статистика Зоряна коментує:

  nirvanus каже:

  І вплив суспільства є вже тоді, коли ми починаємо мислити.

  Думаю діти не так глобально мислять в свої 2 роки Їм або смачно, або не смачно. Смачно-їдять, не смачно-випльовують. І котрійсь дитині морква, наприклад, можу бути смачною, іншій огидною. І тут питання вродженого смаку, а не якихось там навязаних суспільством речей.

 10. 160
  avatar статистика duvnuj коментує:

  nirvanus каже:

  Звісно дитина не попросила більше вина, бо їй воно не сподобалось.

  Ні, не тому. А тому що вона думала, що це компот.

  nirvanus каже:

  Я не казав, що обов’язково усі мають кривитись і блювати, але є і такі випадки..

  Я бачу прогрес. Ви поступаєтесь від своєї категоричної стереотипності.

 11. 161
  avatar статистика Зоряна коментує:

  duvnuj каже:

  Невже я маю шукати вашу цитату? Це займе надто багато часу якого в мене немає на пошуки.

  151-й коментар. я вже знайшла. не полінувалась.

 12. 162
  avatar статистика nirvanus коментує:

  До Зоряна:

  Дуже дивно, бо діти зазвичай просять, те що їм сподобалось..

  це ваші слова з попередньої статті.

  Так, мої. Тут мається на увазі, що солодке потребує будь який людський організм, бо цукор дає велику кількість енергії.. У нашій культурі це не дуже доцільно, бо ми маємо великий вибір продуктів і можемо отримати усе необхідне з них, хоча, солодке і так люблять..

  Але гіркоти часто містяться в отруті, тому примітивні люди, які підпорядковувались інстинктам більше ніж інтелекту, не вживали гірке. В нас залишались зачатки цих інстинктів, але ми їх навчились оминати..

 13. 163
  avatar статистика duvnuj коментує:

  Пане Нірванус, я бачу що ми не можете віднайти тієї площини де наші думки би перетнулися. І хоча я пояснюю детально і наводжу доводи, ви все одно сперечаєтесь навіть із очевидними речима. Це вже мабуть такий стиль вашого спілкування сперечатись до кінця незалежно від того чи ваші аргументи спростували чи ні, чи праві ви чи ні.

  Тут навіть знайшли дві ваші фрази які прямо суперечать одна одній. Суперечка заради суперечки.

  Я теж сперечаюсь, але ж у всьому слід мати межу. Я, принаймні, не заперечую очевидне.

  Думаю, що не буде змісту продовжувати, адже нових доводів у вас немає. І хоч я і відкритий до діалогу, але все одно з такими темпами кожен залишиться при своїй думці.

 14. 164
  avatar статистика nirvanus коментує:

  До duvnuj:

  І одразу не казав, що усі блюють, але просив пояснити чому ті люди, які блюють потім кажуть, що воно смачне.. Я не можу розписуватись за усіх, але бачив дуже багато таких людей, тому може стверджувати, що на їхні смаки вплинула культура

 15. 165
  avatar статистика duvnuj коментує:

  Зоряна каже:

  151-й коментар. я вже знайшла. не полінувалась.

  Вже бачу. Я просто заходжу сюди з певною періодичністю. Або раз на годину, або раз на день. І перечитую коментарі в їх хронологічній послідовності аби щось не пропустити і одразу відповідаю на них поки думка свіжа. Тому до 151-го ще не дійшов.

 16. 166
  avatar статистика Зоряна коментує:

  nirvanus каже:

  Дуже дивно, бо діти зазвичай просять, те що їм сподобалось..

  нічого дивного.
  nirvanus каже:

  Так, мої. Тут мається на увазі, що солодке потребує будь який людський організм

  ви визнаєте, що ваші слова і все-одно не помічаєте того як суперечите сам собі!!!
  і оте що тут мається на увазі.., зовсім не про те, що дійсно малось на увазі!!!
  Там ви написали що солодке люблять всі. А потім що всі люблять ЛИШЕ солодке!!!
  Ну просто визнайте, до чого то все? :hit:

 17. 167
  avatar статистика nirvanus коментує:

  До duvnuj:

  Ясно, доводів у мене не має, аргументи з а.д я не наводив і смаки формуються в залежності від досвіду..

  Отже, боротьба з рекламою алкоголю марна, бо не суспільство і так не здатне вплинути на наші смаки..

  Пиття в міру не приводить до алкоголізму, бо алкоголіки, це лише дурні люди, які не вміють себе контролювати тому одразу заливають у себе цю смакоту літрами..

  Нехай на цьому усе закінчиться

 18. 168
  avatar статистика duvnuj коментує:

  nirvanus каже:

  І одразу не казав, що усі блюють, але просив пояснити чому ті люди, які блюють потім кажуть, що воно смачне Я не можу розписуватись за усіх, але бачив дуже багато таких людей, тому може стверджувати, що на їхні смаки вплинула культура

  Я погоджуюсь із вами, що це не логічно називати смачним щось від чого тобі погано. Я не можу відповісти на запитання чому вони так кажуть. Який вплив на них чинився я не знаю, одним із варіантів може цілком бути той що ви озвучили вплив середовища.

  Але я би розглядав питання ширше, а не на прикладі окремих випадків, які тим більше ведуть себе не логічно. Це ж не показник.

 19. 169
  avatar статистика nirvanus коментує:

  До Зоряна:

  Всі культури, а не усі люди. Це я мав на увазі

 20. 170
  avatar статистика duvnuj коментує:

  nirvanus каже:

  Ясно, доводів у мене не має

  У вас є певні свої доводи, але я вважаю що питання висвітлено вами дуже однобоко і ви абсолютно не врахували інших аспектів.

  nirvanus каже:

  Пиття в міру не приводить до алкоголізму

  Ви правильно все зрозуміли.

 21. 171
  avatar статистика duvnuj коментує:

  nirvanus каже:

  Нехай на цьому усе закінчиться

  Не ображайтесь. Просто бачу, що ми починаємо ходити по колу, але коло не звужується до спільної істини, яка має виникати в результаті суперечки.

 22. 172
  avatar статистика Зоряна коментує:

  nirvanus каже:

  Всі культури, а не усі люди. Це я мав на увазі

  це нічого не змінює. люди чи культури. не міняє того, що ви в своїх словах суперечите самому собі.

 23. 173
  avatar статистика nirvanus коментує:

  До duvnuj:

  Я не ображаюсь.Якраз і намагаюсь подивитись на це питання ширше, але просто я багато вивчав цю тему і бачив на власні очі, як пиття в міру поволі переростало в дещо більше. І не лише дивлячись на інших, а і на себе.

  Я аналізував власні думки і поведінку, тому дійшов висновку, що це є лише соціальним міфом, але аж ніяк моїми власними вподобаннями.

  Якщо я Вас чимось образив, то прошу вибачення..

 24. 174
  avatar статистика duvnuj коментує:

  nirvanus каже:

  Якраз і намагаюсь подивитись на це питання ширше, але просто я багато вивчав цю тему і бачив на власні очі, як “пиття в міру” поволі переростало в дещо більше. І не лише дивлячись на інших, а і на себе.

  Ну от якби би ви більше на цьому будували дискусію, а не на теорії маків, яку інші не підтримали, то може би скорше дійшли висновків.

  Адже, коли людина ділить власним досвідом, сперечатись немає потреби, правильно?

  nirvanus каже:

  Якщо я Вас чимось образив, то прошу вибачення..

  Та ні ніби, все було в допустимих межах майже :funny:

 25. 175
  avatar статистика duvnuj коментує:

  Піду я відмічати кінець світу можливо, вживатиму цей клятий наркотик :mrgreen:

  Про свій стан доповім вам завтра! :drunk:

 26. 176
  avatar статистика nirvanus коментує:

  До duvnuj:

  :-D Домовились

 27. 177
  avatar статистика nirvanus коментує:

  До duvnuj:

  Адже, коли людина ділить власним досвідом, сперечатись немає потреби, правильно?

  Так, не має потреби, але я вивчав це питання не лише з власного досвіду, але й по факту..

 28. 178
  avatar статистика nirvanus коментує:

  Пан Дивний правду сказав про те, що ми тут ходимо по колу, тому, мабуть, варто цю суперечку завершити. Не знаю як хто, але я для себе таки дещо виніс:

  1. Питання смаку таки суперечливе і не зясоване.

  Хоча і є багато фактів, які вказують на те, що смаки можуть піддаватись соціальному впливу (боротьба проти алкогольної пропаганди, твердження певних індивідів, що алкоголь смачний, хоч вони від нього кривились і блювали) та у мене бракує переконливих аргументів щодо того чому 2 річна дитина вподобала алкоголь та чому хтось вподобав його з першого разу..

  2. Помірне пиття не обов’язково призводить до алкоголізму.

  Я визнаю це. Але я не вважаю що це привід пити на свята чи з друзями при кожній зустрічі, адже в будь-якому випадку, такі дії формують звичку та асоціативну прив’язку до певної події. Так народжуються соціальні міфи про те, що алкоголь звеселяє, бо свято це завжди радість та веселощі, які ми ототожнюємо з алкоголем..

  3. Алкоголь не визнаний наркотик.

  Аргументи коментаторів було спрямовані на кількісну ознаку вживання алкоголю, але жоден наркотик не класифікується за цією ознакою.

  Я маю інформацію з достовірних джерел про це, але вона, чомусь, не була прийнята до уваги коментаторів:

  Термін «наркотична речовина» включає три критерії:

  -медичний;
  -соціальний;
  -юридичний;

  Вони повязані між собою і в правовому аспекті зобовязують визнавати речовину наркотичною лише за умови, якщо вона відповідає всім трьом критеріям.

  Медичний критерій полягає в тому, що речовина повинна справляти специфічну дію на ЦНС (стимулюючу, седативну, галюциногенну та ін.), яка і є безпосередньою причиною її немедикаментозного застосування.

  Під соціальним критерієм мається на увазі, що немедикаментозне вживання даного засобу набуває таких масштабів, які становлять серйозну суспільну небезпеку.

  Юридичний критерій базується на обох вищезгаданих і вимагає, аби відповідна речовина була законодавчо внесена до списку наркотиків.

  Класифікація наркотичних речовин ВООЗ (1990 р.):
  1) Опіати (опіодіди)
  2) Депресанти
  - седативні
  - снодійні
  - транквілізатори
  3) Стимулятори
  - кокаїн
  - амфетамін
  - кофеїн
  - кат поширена в Азії рослина, що містить ефедриноподібну речовину, ;
  4) Галюціногени
  5) Інші речовини
  - канабіс
  - інгалянти
  - фенциклідин
  - кава і бетель рослини поширені в Океанії.

  Джерело: Вікіпедія

  І ще одна стаття з Вікі, яка підтверджує мої слова: етанол

  Та ось стаття, де описуються ті властивості алкоголю, які потрапляють під медичний та соціальний критерій: Звернення лікарів

  А також алкоголь входить до складу депресантів:Депресанти

  4. Алкоголь отрута

  Також хочу зазначити, що коментатори знову наполягали на кількісній ознаці, але у визначенні отрути немає класифікації за такою ознакою:

  З Вікіпедії:

  Отрути — речовини, здатні при дії на живий організм викликати різке порушення нормальної його життєдіяльності — отруєння або смерть. Віднесення тих або інших речовин до отрут є умовним, оскільки токсичність багатьох з них визначається обставинами або способом введення в організм. Токсичний хімікат — будь-який хімікат, який за рахунок свого хімічного впливу на життєві процеси може мати смертельний наслідок, призводити до тимчасової непрацездатності або заподіяти довготривалу шкоду людям чи тваринам.

  Алкоголь відповідає цим ознакам при певних обставинах і тому цього достатньо щоб вважати його отруйним.

  5. Умовна користь та очевидна шкода.

  У мене не має достатньо переконливих аргументів щоб стверджувати, що алкоголь зовсім не приносить користі. Проте також жодним чином не було встановлено його корисності, адже медики та науковці знаходяться у постійній суперечці в цих питаннях.

  В той час як шкода від нього очевидна навіть тим, хто вживає, адже є дуже багато випадків отруєння алкоголем, які були летальними..

  Усім дякую за коментарі, було дуже цікаво спілкуватися, хоча атмосфера була бойова :funny:

 29. 179
  avatar статистика duvnuj коментує:

  nirvanus каже:

  Проте також жодним чином не було встановлено його корисності

  Чому ж, є певні конкретні приклади користі. Не буду перелічувати всі, згадаю лише, що в певних випадках лікарі рекомендують вживати вино.

  Щодо решти останнього коментаря виглядає досить аргументовано. В загальному я погоджуюсь.

 30. 180
  avatar vorona коментує:

  До nirvanus:
  Питання смаку не таке вже і нез*ясоване. Я вже десь на цьому форумі казав про роль алкоголю в житті людини. Більше напишу після святкування нового року, бо прийнято віддати час зимовим святам ( а, можливо, і після Різдва так хочеться свята)

 31. 181
  avatar статистика nirvanus коментує:

  До vorona:

  Ми, власне, закрили цю тему, але якщо будуть нові об’єктивні факти, то я відкритий до діалогу..

 32. 182
  avatar статистика nirvanus коментує:

  Еврика!!! Я знайшов ту статтю: Вкусовые предпочтения: врожденные или внушенные!

  А ось стаття тсн, яку вони опублікували навмисно до свят: алкоголь пити корисно

  Засоби масової інформації зомбують людей настільки, що вони ще й починають їх підтримувати і висміюють тих, хто каже правду, дійсно науково обґрунтовану.

  І на солодке: Картинка

*
*
:) :( ;) :cry: :-D :roll: 8-O :funny: :oops: :-o :crazy: :flirt: :evil: 8) :-| більше »