Алоха, народ!

Увійти

Ви ще не тут? Так ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ!

Хочете зробити це?

Алоха, народ!

11 Алоха, народ!А зокрема, мої вітання активним дописувачам (авторам) онлайн Спільноти а також випадковим (��алітним) гостям. Як ся маєте? де? і чим?   (жарт)

Вирішила розпочати свою маленьку промову в жартівливому дусі, для того щоб розрядити атмосферу перед  більш серйозним продовженням.

21 150x150 Алоха, народ!Значиться так. Я маю таку надію, що ви ще памятаєте мою скромну особу (що десь там колись щось писала – давно і неправда), так от по старій пам’яті хочу вам викласти деякі свої міркування, щодо можливого розвитку Спільноти (тобто збільшення кількості активних дописувачів).

Знаю, ви скажете, що такі пропозиція як би не в моїй компетенції, і я погоджусь з вами. Але на фоні недавньої розмови з одною особою дотичною до адміністрування Спільноти, в якій вона (ця особа) запропонувала саме мені (а не їй, що було б більш логічно з точки зору сприйняття вами цієї пропозиції) висвітлити мої скромні роздуми – пропозиції. Тому не сприйміть мої слова облудно, адже я лише пропоную один з варіантів, що має призвести до благоденства і процвітання Спільноти. Але вибирати і визначатись, звісно, лише вам, шановні автори.

41 150x150 Алоха, народ!Так от (думаю, прошу-перепрошую буде достатньо з моєї сторони), в ході вище згаданої розмови ми (я і особа) виділили один факт з життя/діяльності Спільноти, а саме – появу частенько дописів характеру «слізно-душевно-страждального». Треба розуміти, що дописи такого типу це норма для появи їх на творчо-літературних сайтах. Інше питання – чи вписуються вони в «формат» Спільноти. Тут, звичайно, безсумнівною є відповідь – НІ! І я з вами також погоджуюсь. Але

Всім не є таємницею, що Спільнота страждає від недостатку авторів з якісними дописами. Як вирішити цю тимчасову проблему. От власне що пропоную я – не гнати в три шиї авторів – початківців (саме початківець свою творчу діяльність акцентує на описі власних душевно – сердечних переживань, по собі суджу і по багатьом відомим прикладам з життя) з дописами характерного типу. Ви скажете – а ніхто і не гнав. На що я вам заперечу: те, що такі дописи отримали добро на опублікування ще не означає, що вони не були проігноровані (в коментуванні і в спілкуванні з автором). Тут є одна особливість – не так опублікування «думок» важливе авторові характерних дописів, а саме сприйняття наболілого читачами, а саме основне – зацікавленість в спілкуванні. Я розумію, що характерні дописи мало кого цікавлять, якщо це не ваші власні переживання. От в цьому і є помилка Спільноти. Пояснюю. Серед великої кількості авторів – початківців криються такі, що в недалекому майбутньому зможуть вийти на вищий рівень в своїх творчих починаннях. Все, що їм для цього бракує, це лише мати поле діяльності і засоби для навчання. Перше може надати Спільнота, а друге – це ви, активні автори Спільноти.vectorial wallpapers 098 o6oi ru 300x225 Алоха, народ!

В нашій вище згаданій розмові мій співрозмовник виявив побоювання щодо захлинання Спільноти в «лайні» при такому сценарії розвитку. На що я заперечила, висуваючи наступні доводи. В процесі співіснування з характерними авторами-початківцями (тобто спілкування, коментування, повчання -  тактовного при чому, так як автори є особами ніжними і уразливими) дуже добре проглядяються можливості кожного окремого автора, тобто здатність до навчання, розвитку, креативна спроможність . Таким чином відбувається таке собі відсіювання. А з часом, коли вже буде набита солідна база, тобто в активі Спільноти осідлиться чимала кількість хороших цікавих авторів , тоді можна буде завищити планку відбору контенту.

Ну, в кратце, така суть моєї пропозиції. В щодо конкретних дій, то я пропоную створити окрему категорію для такого характерного типу  дописів – ну, скажімо, «ІНШЕ» чи «Роздуми на тему», або тому подібне, на ваш вибір. І саме головне тут, щоб автори чітко втямили різницю між «Творчістю»  і цим «Іншим».

31 150x150 Алоха, народ!От, думаю на цьому зупинитись. Чекаю ваших коментарів – пропозицій – оскаржень і т.п., головне щоб ваші думки з цього приводу були обєктивними і неупередженими. Надіюсь на розуміння.

Щиро ваша і всяке таке. icon smile Алоха, народ!

Сподобалось? Поділись з іншими...

googleplus Алоха, народ!
livejournal Алоха, народ!
mailru Алоха, народ!
odnoklassniki Алоха, народ!
yandex Алоха, народ!

Переглядів: 568

Авторська довідка
lyanalada
avatar
чим більше знань, тим сильніша печаль...

Думок: 82

 1. 51
  avatar статистика duvnuj коментує:

  І взагалі.. що може бути важкого в орієнтування.

  визначаєшся стаття це чи творчість, заходиш і вибираєш підкатегорію. в чому проблема?

  Для чого скорочувати все до мінімуму? ці категорії розвивались з розвитком спільноти і були вмотивовані змістом.

  Як можна викинути категрію Пісня ? ЯК? відкрий теі гляньте: там ж пісні! Якого милого називати їх віршами чи прозою чи куди їх діти? може видалити, бо категорія лякає тупих тих, хто ще не зорієнтувався?

 2. 52
  avatar статистика bodyk коментує:

  Я ось тут почитав допис та коментарі до нього і бачу, що ви намагаєтесь розібратись зі списком категорії (спростити, повикидати, додати, перемістити і т.д.), проте мені здається вартує спершу вирішити високорівневі проблеми, а потім перейти до деталізації (плану), що потрібно зробити
  Отож,
  1) Є проблема соплів також відомих, як не зовсім якісних дописів, я б впринципі назвав такі дописи графоманством (мені здається, то менш образливе слово). Проте, побутує думка, що ніхто ніколи відразу не народився письменником (хоча я із цим не зовсім погоджуюсь), і усе приходить із практикою. Можливо. Проте, тим не менше, я абсолютно усіма руками-ногами та іншими кінцівками за те, що спільнота повинна виховувати авторів, тому їм потрібно давати можливість писати. впринципі, така можливість тут і надається, наскільки мені відомо, 99,9% написаних дописів опубліковано. Водночас, такий підхід призводить до погіршення якості матеріалів загалом до прикладу, я читаю спільноту по РСС каналу і часом, коли я відкриваю свій рідер, там 5-7 нових дописів, серед яких половина, а то й більше графоманських а це може спричинити те, що хороші дописи просто загубляться серед них
  2) На спільноті, як мені видається, зараз бурхливо розвивається розділ Творчість Для того є декілька причин: а) кожен у дитинстві бавився якимось віршуванням і, скоріш за все, має то десь записано переписати/скопіпейстити то на спільноту 5 секундна справа зробив і купаєшся у славі. Тому, сюди і валить 70 відсотків (якщо не більше) авторів. Розділ статті зараз не так активно оновлюється із причин абсолютно протилежних час. відсутність риб щоб написати якісний допис, треба сісти і помізкувати, розчехлити своє перо і вибачте пахати але ж навіщо, краще графоманити так простіше Можливо, треба сподіватись, що із такого от графоманища колись виросте хороший автор.. та чи виросте? А, може, перед тим як виросте, так вже залайнячить спільноту, що від неї і не залишить нічого не смердючого така перспектива, направду, лякає
  Як варіант можна зробити окрему так звану пісочницю для молодих авторів, котра буде повністю відділена від спільноти окремий піддомен, типу sandbox.webcommunity.org.ua із невеличким представленням на головній сторінці. Проте, це, як і сказано, у коментарях вище може відлякати авторів а чого це я тут я ж геній плюс, це може спричинити, що такі дописи майже не коментуватимуться (проте, мені здаєтся, що вони і так не надто коментовані).
  Можливий інший спосіб розвитку подій, скажімо, автори (ті, що пишуть якісно) вирішать та затвердять поміж собою, що писатимуть, скажімо, певну кількість дописів протягом тижня. Якісні дописи та їх регулярність може стимулювати недосвідчених авторів писати якісніше. Проте, це ставить певні зобовязання і може перетворити спільноту у своєрідній закритий клуб. Проте, можна укласти хоча б некровну братерську домовленість.
  Тим не менше, я вважаю, що необхідно боротись за якість тексту на спільноті!

 3. 53
  avatar статистика duvnuj коментує:

  bodyk каже:

  автори (ті, що пишуть якісно) вирішать та затвердять поміж собою, що писатимуть, скажімо, певну кількість дописів протягом тижня.

  утопія.

  bodyk каже:

  На спільноті, як мені видається, зараз бурхливо розвивається розділ Творчість… Для того є декілька причин: а)

  я не знайшов віріанту Б), тому напишу його сам.

  б) тому, що в творчість попадають і ті самі роздуми і записи і будь-що. все це валиться в творчість.

  я перепрошую, але це не варіант. не до порівняння. треба відділити оці роздуми, чи графоманства
  піддомен не вартує воно того. новий розділ більш реально.

  Щодо категорій та підкатегорій то дійсно не є ніякою проблемою, тим більше над ними вже давно добре попрацювали.

  а щодо основного питання куди діти графоманство відповідь досі не дана.

  ніхто не осмілюється дати бодай якийсь варіант.

  є один варіант від автора.

 4. 54
  avatar статистика bodyk коментує:

  duvnuj каже:

  а щодо основного питання – куди діти графоманство – відповідь досі не дана.

  Чому, я пропоную піддомен, а основним стимулом краще писати буде факт, що допис може потрапити на основний сайт. Та й перед тим як піти у школу, діти бавляться у пісочку, хіба ні?

 5. 55
  avatar статистика duvnuj коментує:

  треба припинити ходити навколо. і поставити конкретні пропозиції!

  наразі є одна: відкрити розділ Роздуми.

  лишається лише висловитись за і проти.

 6. 56
  avatar статистика duvnuj коментує:

  bodyk каже:

  Чому, я пропоную піддомен, а основним стимулом краще писати буде факт, що допис може потрапити на основний сайт. Та й перед тим як піти у школу, діти бавляться у пісочку, хіба ні?

  я думав ти сам і навів контраргумент проти цієї ідеї.. але якщо це твоя основна позиція

  то я вважаю, що це того не вартує. для чого бавитись з піддоменами? як це виглядатиме?
  надто велика прірва буде. і автори будуть рватись на основний сайт навіть з лайном.

 7. 57
  avatar статистика bodyk коментує:

  До duvnuj:
  Виглядатиме це як піддомен :) а от прорватись із лайном на основний сайт відразу не вийде, бо молоді автори подають дописи на затвердження і не мають можливості їх публікувати власноруч а відважні редактори наглядатимуть за тим процесом окрім того, якщо допис якісний, та попав у пісочницю, то не буде проблем його перетягнути на основний сайт

 8. 58
  avatar статистика duvnuj коментує:

  не забагато снобізму коли авторів і без того мало?

 9. 59
  avatar статистика bodyk коментує:

  Можливо, снобізм тут і присутній, але у житті надзвичайно мало win-win ситуацій і чимось завжди потрібно жертвувати.

  Напевно, що це досить радикальний варіант і наразі не зовсім підходить спільноті. Хоча, в майбутньому, мені здається лише єдиним раціональним способом покращення якості контенту.

 10. 60
  avatar статистика duvnuj коментує:

  ну стратегія на майбутнє зможе чітко вималюватися лише за умови успішної реалізації стратегії на найближчий період.

  а зараз її слід скласти з огляду на теперішню ситуацію.

  слід звернути увагу на самі поняття, зокрема.

  тут звучало щось про неформат, про роздуми і навіть про соплі невже це все одне і те саме?

  Чим погано відокремити роздуми? нехай це буде місце де люди можуть виговоритись і отримати пораду!
  це не мусять бути нові автори чи недосвідчені. а якщо один з найдосвідченіших авторів захоче написати свої власні роздуми? то що йому робити? публікувати у статті? він не відсилає на затвердження. чи публікуватись в пісочницю маючи 50 успішних дописів?

  розрізняйте! не все, що не є класичною статтею є лайном.

 11. 61
  avatar статистика duvnuj коментує:

  я бачу багато філософствування. ходіння навколо питання. а також трати часу.

  я ще раз повторюю давайте приймати конкретне рішення!

  хто хоче піддомен? хто хоче розділ? хто хоче спихнути все в неформат?

  кажіть конкретно. а потім вже адміністрація якось розбереться на основі всіх аргументів.

 12. 62
  avatar статистика loreleya коментує:

  Я за розділ. :)

 13. 63
  avatar статистика Микола Махній коментує:

  Мабуть, відвести для подібних дописів спеціальний підрозділ то розумна пропозиція.

 14. 64
  avatar статистика Зоряна Крачковська коментує:

  За розділ!

 15. 65
  avatar статистика sophia коментує:

  Зробити розділ та й по всьому )

 16. 66
  avatar статистика lyanalada коментує:

  loreleya каже:

  Ну давайте поді спробуємо піти від визначення.

  о, дуже дякую! якраз хороше розяснення що пролило світло на есе :) а то я що не читала означення, то вони були якісь невизначені для мене :-|

  щодо піддомену: я думаю, що це ідея теж хороша, але вона передчасна, так як нема зараз такої кількості авторів з характерними текстами щоб для них зараз створювати окремий піддомен, а для 4-10 авторів це робити трохи якби недоцільно, нє? :-|

  тому наразі можна створити окремий розділ, а з часом, якщо виникне вже така необхідність, і піддомен :)

 17. 67
  avatar статистика duvnuj коментує:

  lyanalada каже:

  тому наразі можна створити окремий розділ, а з часом, якщо виникне вже така необхідність, і піддомен

  ти знову права :) Ну що ще скажеш умнічка! :roll:

 18. 68
  avatar статистика duvnuj коментує:

  о може то розділ неформат перейменувати?

  ну аби автори ся не ображали :)

  чи най вже буде аби знали шо з їх дописами шось не так, раз туди попали

  і ще можна в розділі тому зробити категорію іншомовне

 19. 69
  avatar статистика Адміністратор коментує:

  За результатами публічного обговорення цього питання, та після короткої дискусії, ми прийняли рішення створити новий розділ. Попередня робоча назва Роздуми.

  Чекаємо додаткових пропозицій. Створення буде завершено, коли дизайнер намалює іконку для нового розділу. Пропозиції щодо того, що на ній має бути зображено теж охоче приймаються.

 20. 70
  avatar статистика Адміністратор коментує:

  Розформували категорію Усяке

  Обєднали категорію Переклади

  Розділ Роздуми тимчасово ви побачите згори сторінки поруч з кнопкою Актуальне.

 21. 71
  avatar статистика Адміністратор коментує:

  Шановні редактори та інші учасники!

  У звязку зі створенням нового розхділу прохання допомогти з переміщенням туди відповідних дописів. Я сьогодні сам сидів пів дня і переносив, але решту може би хтось поміг?

  бодай помогти визначити /2010/08/06/koly-vymykaly-svitlo/ це проза? есе? чи роздум?

  /2010/10/05/a-ty-scho-robysh/ те саме питання.

  /2010/07/02/moje-mystetstvo%E2%80%A6/

  автори би самі глянули може б визначились.. одним словом я й помилитись не хочу і переборщити в перекиданням всього підряд в роздуми

 22. 72
  avatar статистика loreleya коментує:

  До Адміністратор:
  В мене тут виникла одна пропозиція. Якщо у розділі Творчість створити категорію Листи? Адміністратор каже:

  /2010/10/05/a-ty-scho-robysh/ – те саме питання.

  Мені здається оце б точно туди пасувало. Бо не зовсім дотягує до прози, але й вище за Роздуми (принаймні по тих критеріях. які ми тут обговорювали). Наразі перекинула в Роздуми, а там далі як знаєте :)

 23. 73
  avatar статистика loreleya коментує:

  І ще одне. Пропоную в категорії Роздуми написати зверху щось схоже на анотацію, де б описувалось що, чому і за якими критеріями потрапляє в цей розділ.Щоб не було ні образ ні нерозуміння чому допис там, а не десь в іншому місці. А також вказати, що і допис досвідчених авторів може потрапити в цю категорію нічого поганого чи образливого в цьому нема просто деколи пишеться в манері щоденника, коли просто думки лягають на папір (читайте монітор :) ) без образності афоризмів і навіть причинно-наслідкових звязків всього того, що дозволяє опублікувати допис у основних категорія УОС.

 24. 74
  avatar статистика loreleya коментує:

  Адміністратор каже:

  /2010/07/02/moje-mystetstvo%E2%80%A6/

  Як на мене есе Наразі перенесла

 25. 75
  avatar статистика loreleya коментує:

  /2010/02/26/hvylynna-slabkist/ от знову. Мені не вистачає категорії Листи. Бо чомусь воно мені не зовсім пасує до Прози чи Роздумів. А вам як, пане Адміністратор?

 26. 76
  avatar статистика duvnuj коментує:

  Листи? тре порадитись з народом. Знову ж таки буде множення категорій.

 27. 77
  avatar статистика loreleya коментує:

  До duvnuj:
  Так, але це дозволить чіткіше окреслити кожну категорію і запобігти вінігретам в них. Крім того є дописи, які не тягнуть на прозу за обсягом чи змістом, але й в роздуми їх не запхаєш, бо написано метафорично, яскраво і т. д. Крім того коли є звертання до третьої особи, то (як на мене) допис вже не може бути роздумами.

 28. 78
  avatar статистика duvnuj коментує:

  loreleya каже:

  Крім того є дописи, які не “тягнуть” на прозу за обсягом чи змістом, але й в роздуми їх не запхаєш, бо написано метафорично, яскраво і т. д. Крім того коли є звертання до третьої особи, то (як на мене) допис вже не може бути роздумами.

  аргумент. погоджуюсь. Листи ?

 29. 79
  avatar статистика duvnuj коментує:

  от тіки тоді би довелось ще й слідкувати, аби кожен автор чітко розрізняв листи і роздуми знову буде непорозуміння.. ні? хіба що хтось візьметься за тим слідкувати особисто! ;)

 30. 80
  avatar статистика loreleya коментує:

  Ага. Хитрий. Попідморгував, а я вже маю на щось там підписуватись і слідкувати. Але хай вже буде. Беру то на себе ;)

 31. 81
  avatar статистика loreleya коментує:

  гм. А може категорії Пісня і Реп теж обєднати? Реп все-таки певною мірою теж пісня :) . Наразі у нас в категорії Реп є тільки один твір. То може просто поставити Реп тегом, а категорії обєднати?

 32. 82
  avatar статистика duvnuj коментує:

  може просто їх колись багато було.

  тіки куда його єднати? автор вірив що то вірш але дехто інший не вірив :evil: а то не вірш, не пісня.. куди?

*
*
:) :( ;) :cry: :-D :roll: 8-O :funny: :oops: :-o :crazy: :flirt: :evil: 8) :-| більше »