Увійти

Ви ще не тут? Так ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ!

Хочете зробити це?

Як абітурієнти ЗНО писали

Оскільки на спільноті маємо традицію створювати дописи, присвячені певним актуальним подіям, то. мабуть, доречно буде сьогодні, у День української писемності та мови (до речі, певним чином у продовження нинішнього допису про слова-паразити),  поглянути на те, якою мірою сучасна молодь нашою мовою володіє, та уміє користуватися.  Як на мене, це більше сміх крізь сльози, але реготала я до знемоги

images Як абітурієнти ЗНО писали...

Першоджерело тут, із нього вибрала ті цитати, котрі найбільше вразили:

Під час тестування з української мови одним із завдань було написати твір. Його тема цьогоріч звучала так: Довести або спростувати думку: «Поразка це наука. Ніяка перемога так не вчить». Ми без коментарів наведемо деякі «перли» із творів майбутніх студентів. При цьому варто зазначити, що, як видно із цитат, дехто з вчорашніх випускників школи навіть не розуміє значення слова «поразка».

1.     Тож якщо ти наступив на граблі раз, запамятай назавжди як їх правильно класти на землю, а краще прибери їх з дороги (а ЩЕ краще правильно підклади їх товаришу, щоб теж навчився).

2.     Німетчина хочь і програла війну, але зараз, обдумавши свої помилки, живуть навіть краще, ніж ми (а я ХОЧЬ і відівчилась 10 років у школі і 5 в університеті, так і не змогла знайти на карті НІМЕТЧИНУ).

3.     Коли Шевченка посадили за грати, йому було 27 років, а коли він одсидів і вийшов на волю, він став старим і його навіть дружина на впізнала (нічого страшного, я думаю, що він зробив аналіз ДНК і усе зразу з’ясувалося).

4.     Якщо тобі показали свою поразку і ти її злякався, покажи йому свою може твоя страшніша (а якщо під рукою не знайдеться підходящої поразки, то хоч розкажи історію про гробік на кальосіках, може так налякаєш).

5.     Будучи спянілим перемогою, поразка може надто близько підійти (no comments).

6.     В романі «Маруся Чурай» Остап Вишня отравила свого коханого (на городі закопала і напис написала).

7.     Поразка і перемога дві найкращі подруги, слідкуйте, щоб вони не посварилися.

8.     Поразка це не наука. Це то, що стоїть у кожного чоловіка при подоланні перешкод (ніхто й не сумнівався, що для кожного чоловіка головне, щоб хоч щось, але стояло).

9.  Він завжди хотів мене у чомусь виграти, так сказати бути першим (а я-то думала, що людей перестали розігрувати в карти році десь так в 1861.).

10.  Приклад з літератури ніяк не можу навести, так як з десятого класу не тримав книжки в руках. (мабуть найчесніше зізнання)

11.  Нехай ця летюча фраза буде девізом кожної людини.

12.  Це найлетючіша фраза, яку я чула у своєму житті. (нехай же ці летючі фрази летять в народ!)

13.  Займаюся боксом. Коли перший раз я бився проти живого суперника, мені було дуже страшно (ну так, звісно, адже гамселити покійника набагато легше).

14.  Ми відступали, але ми зібралися з силами, угля, полями і виграли помилки минулого і перемогли (і знову без коментарів, просто насолоджуйтесь).

15.  Если б поразка была наука, то все на світі стали б науковими (думаю автор фрази став би щонайменше доктором наук в цій галузі).

Тема твору: До майбутнього ми йдемо, озираючись на минуле (2008 рік)

1.      Людина розвинулась настільки, що нема  місця іншим тваринам на планеті (пора би вже пристрелити цього занадто розвиненого індивідуума, що не дає жити тваринам на планеті).

2.      Якби ми не озирались назад, то жили б в камяному віці, а так ми озираємось (яке щастя, що будова нашої шиї дозволяє нам озиратись).

3.   Я знаю людей, які не озираються на зад, а дивляться тільки у перед (гадаю автору треба ретельніше відбирати своїх знайомих).

4.   Іван Шевченко, щоб не впасти духом ховався в буряни з Оксаною (то мабуть той самий Шевченко, якого дружина не впізнала).

5.   Одної миті ти живеш, а іншої вже тобі дарують квіти, вінки (се ля ви, как говорят у них).

6.   Я не хочу поступати до вузу, я хочу поступити до університета (і так завжди тільки надумаєшся вступити до університету, а тебе БАЦ! і запхали в якийсь вуз).

7.   Нащі претки спочатку зробили счоти, а ми вже по їхніх стопах кулькулятори (кулькулятора очінь нада, нашяльнікє, а то счотов нє хватаєт ).

44.   Ярослав Мудрий батько Богдана Хмельницького (вопросы кровикак причудливо тасуется колода.).

Тема твору: Потрібно цінувати те, що маєш, а не те, про що мрієш (2010 рік)

1.   Змалку я хотів велосипед, а тепер жінку (як різко міняються пріоритети).

2.   Я познайомився з одним хлопчиком. Спочатку ми просто товаришували, потім наша дружба перелилась у щось більше (а потім ми захотіли організувати парад у Москві, але Лужков заборонив).

3.   Відомий письменник Тарас Бульба написав роман Тарас Бульба (завжди підозрювала, що роман великою мірою автобіографічний).

4.   Людина вважає себе найвищою гілкою інтелекту (після прочитання вищенаписаного, я б не була така упевнена).

5.   Вірш Лесі Українки Contra sperma (тут не те що коментарів немає, тут подих перехоплює).

6.   Юля обісцяла всім легко вступати в інститут (а окрім інституту те саме зробила з прийняттям на роботу та збільшенням заробітних плат).

7.   Собака йшла по берегу, побачила кусок мяса в річці, поплила. Поки плила, побачила ще більший шматок, поплила за ним, а там була течія і собака ледве не утонула. Тоді вона пойняла, що треба цінувати цінності (ну я гадаю, що про поціновування цінностей усі всьо пойняли).

8.   Кожна людина дивиться на річь і посвоєму трахтує її.

9.   Наприклад, Наполеон і Гітлер не читали твір Хазяїн (думаю це була одна із ключових причин того, що їхні поразки посварились з перемогами).

10.   Ярослав Мудрий з отрядом козаків звільнив Київ від німців (впевнена, що отряд козаків наскочив несподівано, саме тоді, коли Гітлер почав читати твір Хазяїн).

Це все було б дуже смішно, коли б не було так сумно. У 2010 році темою твору було Довести або спростувати думку: Багатством живиться лише тіло. А душу звеселяє споріднена праця (Григорій Сковорода). В цьому випадку велика частина перлів спричинена невдалим перекладом терміну сродна праця (детальніше можна почитати тут). Я, особисто, теж не зрозуміла, що хотіли сказати оцим споріднена праця (споріднена до чого???). Але, ніяка невдала тема твору не може виправдати усього, що ви мали нагоду почитати у дописі. І хтозна, чи ситуація зміниться на краще, чи і далі ми будемо хотіти вступити до універу, а вдаватиметься тільки у вуз.

P.S. Окрема подяка Дивному, за те, що надихнув на створення цього допису icon rolleyes Як абітурієнти ЗНО писали... .

Сподобалось? Поділись з друзями!

livejournal Як абітурієнти ЗНО писали...
googleplus Як абітурієнти ЗНО писали...
mailru Як абітурієнти ЗНО писали...
odnoklassniki Як абітурієнти ЗНО писали...
yandex Як абітурієнти ЗНО писали...

Переглядів: 21,561

Авторська довідка
sophia
avatar
Три недоліки: краса, розум і скромність.

Думок: 63

 1. 51
  avatar статистика sophia коментує:

  Quod capita tot sententiae (скільки людей стільки й думок)

  Але все ж, дійсно, щось таке аксіоматичне заперечувати. Ну та завжди є любителі казати на біле чорне.
  Зрештою, завжди приємно, коли твоя стаття привертає увагу і викликає дискусії, тому, як кажуть Keep talking shit, you make me popular :-D :secret: (дозвольте це залишити без перекладу)

 2. 52
  avatar статистика duvnuj коментує:

  Кому що, а тій Софії лиш би її статті коментували! А сама то за останні пів року майже нічиїх не прокоменутвала! Егоїстка

 3. 53
  avatar статистика sophia коментує:

  До duvnuj:,

  duvnuj каже:

  А сама то за останні пів року майже нічиїх не прокоменутвала

  Контора пишет (с)

 4. 54
  avatar статистика duvnuj коме��тує:

  OK, miss контора!

  маєте ще цілих пів дня для написання і опублікування якоїсь класної веселої позитивної пятничної статті! ;)

 5. 55
 6. 56
  avatar статистика duvnuj коментує:

  тут проблема в тому що ніхто не любить ходити по посиланнях )))

 7. 57
  avatar статистика Зоряна коментує:

  та чого жя думаю усі вже прочитали і посміялись))) :-D

 8. 58
  avatar статистика bonnie коментує:

  не знаю, як інші, а я одразу ж перейшла за посиланням. Себто, одразу ж після появи коментаря з посиланням.

 9. 59
  avatar Анонім коментує:

  Хоч ти і відучилася у школі 10 років і 5 в університеті, але так і не вивчила, що Німеччина пишеться без т і хоч без мякого знака)

 10. 60
  avatar статистика duvnuj коментує:

  Та кому ж потрібно знати такі дрібниці! :-D

 11. 61
  avatar статистика Чорна Княгиня коментує:

  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: давненько так не сміялась! пригадала,як в11-му класі хтось з моїх однокласників у творі видав таке: ..козаки билися на шпагах.. :-D саме страшне було те,що сміялось лише двоє людей-вчителька і я..решта ніяк не могла второпати що в тій фразі не так :dash:
  ще,пригадую,в університеті нам проводили тестування на слова складного написання і текст,щоб перевірити яки ж ми філологи..в групі було 40 чол.,з них вражаючих 90% написало на 0 балів 8-O ; викладачка сказала що навіть на 1 ніхто з них не заслуговує..наприклад, слово мовлення було написано ось так: мовллєннє 8-O :dash: :dash: :dash:

 12. 62
  avatar статистика Зоряна коментує:

  Чорна Княгиня каже:

  слово “мовлення” було написано ось так: “мовлл”єннє”

  8-O 8-O 8-O просто слів немає
  Чорна Княгиня каже:

  “..козаки билися на шпагах..”

  так цікаво мабуть виглядало б)))

 13. 63
  avatar статистика Чорна Княгиня коментує:

  До Зоряна
  певно, що цікаво :funny: шкода автор того твору не вдався у подробиці одягу :-D

*
*
:) :( ;) :cry: :-D :roll: 8-O :funny: :oops: :-o :crazy: :flirt: :evil: 8) :-| більше »