Увійти

Ви ще не тут? Так ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ!

Хочете зробити це?

Нетократія: основні положення

Нетократія (від англ. net — «мережа» та грец. kratos — «влада») — «влада мережі», певний устрій, що має прийти на зміну капіталізму. Термін «нетократія» отримав розповсюдження завдяки шведам Александру Барду та Яну Зодерквісту, які у 2000 р. видали книгу «Нетократія. Нова правляча еліта й життя після капіталізму» (переклад книги російською мовою досить легко знайти в Інтернеті). А. Бард (людина з рудими вусами) є досить відомим у світі музики (засновник і учасник гуртів «Army Of Lovers», «Vacuum», «BWO», «Gravitonas», засновник і продюсер гуртів «E-Type», «Alcazar»).

Нетократія є певним вираженням (режимом) інформаційного суспільства, коли знання стають найбільшою цінністю. Але знання не ті, якими може володіти будь-хто (розповсюджені знання), а знання унікальні, доступні лише певній групі осіб (членам мережі). Прикладами реальних мереж є корпорації, таємні організації, а віртуальних — Інтернет-сайти, онлайн спільноти. Звичайно, могутність мереж є різною; вона залежить від могутності членів мереж. За чутками, однією з найбільш сильних мереж є масони. Також, за чутками, А. Бард є масоном.

За умови настання нетократії, А. Бард і Я. Зодерквіст пропонують поділяти суспільство на нетократів (членів мереж) і консумеріатів (споживачів, які не знайшли собі достойного місця, нічого не виробляють, а лише споживають те, що призначено для широкого вжитку, блукають у потоці безкорисної інформації). Мережі є інтерактивними (дуже швидко змінюються, оновлюються), тому все академічне й традиційне втрачає інтерес (приміром, традиційні університетські науковці нецікаві, бо працюють надто повільно та не встигають за вимогами часу). Нетократи схильні часто змінювати місця роботи та проживання. Єдиним постійним місцезнаходженням нетократа може бути його Інтернет-сторінка (якщо вона постійно оновлюється).

Капіталісти, за нетократії, втрачають свою владу, оскільки на гроші вже не можна купити любов і увагу. Тим не менше, капіталісти можуть домовлятися з нетократами та купувати місця в мережах, а значить авторитет і унікальні знання (А. Бард виступає категорично проти цього). Однак, спостерігається парадокс: з одного боку, А. Бард указує на те, що нетократам все ж треба на чомусь заробляти; з іншого боку, члени сильних мереж (скажімо, корпорацій) є досить багатими людьми, незважаючи на те, що гроші для них далеко не на першому місці.

Держава також утрачає свою владу: є організацією, що відповідальна, головним чином, за збір податків, розвиток соціальної інфраструктури, соціальне забезпечення слабких верств населення (консумеріатів) для того, щоб у них не було надто великої спокуси ставати злочинцями.

Автор допису не робить висновки, залишаючи право читачам зробити це самим.

Сподобалось? Поділись з друзями!

livejournal Нетократія: основні положення
googleplus Нетократія: основні положення
mailru Нетократія: основні положення
odnoklassniki Нетократія: основні положення
yandex Нетократія: основні положення

Переглядів: 1,724

Авторська довідка
Антон Кутиркін
avatar
Юрисконсульт І категорії ПАТ "КИЇВЕНЕРГО". Інтернет-сторінки: facebook.com/antonkutyrkin, vk.com/antonkutyrkin Моб. тел.: +38-050-162-57-84

Думок: 3

 1. 1
  avatar статистика duvnuj коментує:

  Роблю висновок, що наша спільнота є один з елементів цього етапу: ми схожі на нетократів :)

  Приєднуйтесь до того, як ми заполонимо усю планету, бо потім буде пізно!

 2. 2
  avatar статистика Антон Кутиркін коментує:

  До duvnuj:
  Дійсно, можна сказати, що ми – нетократи. Але для того, щоб мати владу, нам потрібно володіти унікальними знаннями (як варіант, ми можемо їх створити та використати). 8)

 3. 3
  avatar статистика duvnuj коментує:

  Антон Кутиркін каже:

  нам потрібно володіти унікальними знаннями (як варіант, ми можемо їх створити та використати).

  наразі ми володіємо унікальною ідеєю та унікальним потенціалом…

  а які унікальні знання ми можемо продукувати – це ще варта дізнатись… я наразі не впевнений щодо відповіді.

*
*
:) :( ;) :cry: :-D :roll: 8-O :funny: :oops: :-o :crazy: :flirt: :evil: 8) :-| більше »