Міжнародний день перекладача

Увійти

Ви ще не тут? Так ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ!

Хочете зробити це?

Міжнародний день перекладача

У 1991 році відбулася подія, яка можливо не привертає увагу своєю знаменністю так як теракти 11 вересня, як дефолт, криза, перевибори, подорожчання гречки, вагітність сусідки, нова зачіска подруги, та інші важливі повсякденні події Але мушу Вам всім повідомити, що саме цього року у перекладачів з’явилося своє професійне свято. Адже Міжнародна Федерація Перекладачів (фр. Federation internationale des traducteurs) проголосила 30 вересня (День святого Ієроніма, що традиційно в��ажається покровителем перекладачів) Міжнародним днем перекладачів.

Ієронім Стридонський, один з чотирьох латинських отців Церкви, був людиною могутнього інтелекту та вогняного темпераменту. Він багато подорожував і в молодості здійснив паломництво у Святу Землю. Пізніше він пішов на чотири роки в Халкідську пустелю, де жив відлюдником-аскетом. Тут він вивчав єврейську і халдейську мови і супутниками собі мав, за його власними словами, «лише скорпіонів і диких звірів». У пустелі він кілька разів чув труби, що сповіщає Страшний Суд. У західноєвропейському живописi він часто зображується тим, хто чує ангелів, сурмачів в трубки над його головою.

У 386 році Ієронім влаштувався в Віфлеємі. Саме тут протягом довгих років він перекладав Старий і Новий Заповіти на латинську мову. Одинадцять століть потому його версія була проголошена Тридентським собором як офіційний латинський текст Священного Писання (Вульгата). Крім того, вважається, що Ієронім був творцем глаголиці.

Згідно популярної притчі, Ієронім вийняв колючку з лапи лева, який з тих пір став його відданим другом. У незліченних картинах святий Ієронім зображується вченим, хто сидів у келії, які пишуть, поруч лежить лев. Датою смерті Ієроніма вважається 420 рік. Його мощі були перенесені з Віфлеєму до Риму.

«Поштові коні прогресу» так Олександр Пушкін охрестив професію перекладачів, значення якої в житті всього людства з часів руйнування Вавілонської вежі величезне, хоч і непомітне.

Хочу щиро привітати усіх людей хто має стосунок до цієї професії! Творчих Вам успіхів, натхнення і ніколи не втомлюватись! Нехай Ваша праця буде поміченою!

flags Міжнародний день перекладача

Сподобалось? Поділись з іншими...

googleplus Міжнародний день перекладача
livejournal Міжнародний день перекладача
mailru Міжнародний день перекладача
odnoklassniki Міжнародний день перекладача
yandex Міжнародний день перекладача

Переглядів: 278

Авторська довідка
duvnuj
avatar
Ви наближаєтесь до території підвищеної небезпеки!

Думок: 3

 1. 1
  avatar статистика loreleya коментує:

  Так, Дивний, і тебе теж з цим святом. І всього того, що ти побажав іншим :) :beer: (хтіла знайти смайл, що квіточку дарує, але подумала і замінила на пиво ;) )

 2. 2
  avatar статистика duvnuj коментує:

  Я не проти такої заміни!!!

  Я навіть не відмітив неподобство якесь

 3. 3
  avatar статистика duvnuj коментує:

  У Львові хочуть створити асоціацію перекладачів

  12:33, 01.10.2010

  У Львові хочуть створити асоціацію перекладачів. Про це на зустрічі перекладачів в книгарні «Є» заявив перекладач та редактор видавництва «Урбіно» Анатолій Івченко.

  На жаль, у Львові, незважаючи на таку велику кількість перекладачів, немає жодної Асоціації, жодного угрупування перекладачів, натомість така асоціація є в Донецьку. Львівські перекладачі чомусь про таку ініціативу не подумали, повідомив кореспондентові ZAXID.NET Анатолій Івченко.

  За словами Анатолія Івченка, має бути якась ініціативна група перекладачів, яка хотіла б створити асоціацію і її зареєструвати. Вона може мати статус самостійної, або входити до складу Асоціації перекладачів міжнародної спільноти. У Львові кілька років тому робилися певні спроби, але вони нічим не закінчилися.

  Я по-новому спробую ініціювати принаймні Асоціацію перекладачів у Львова, бо у місті понад 100 перекладачів художньої літератури, це дуже велика кількість. І з цього львівського утворення в майбутньому можна було б створити щось загальноукраїнське. Я вагаюся, чи вистачить мені духу, таке зробити, але ми спробуємо. додав Анатолій Івченко.

  Джерело: zaxid.net

*
*
:) :( ;) :cry: :-D :roll: 8-O :funny: :oops: :-o :crazy: :flirt: :evil: 8) :-| більше »