Соціонічні стосунки | Українська онлайн спільнота

Увійти

Згубили пароль??

Ви ще не тут? Так ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ!

Хочете зробити це?


RSS коментарів Підписатись на RSS
Домівка » Соціонічні стосунки | МапаСайту

Соціонічні стосунки

Автор: uliana
Переглядів: 172

Ми часто задумуємося – чому з одною людиною в мене хороші стосунки. Все йде «як по маслі», спілкування легке і комфортне. А з іншою ми, як не стараємось, стосунки не виходять. На одних ми ображаємось з-за будь-якої причини, а в інших це буде непомітним.

Як я вже писала – якщо людина Вас нервує, вона Вам не приємна і Вам здається що живе вона зовсім не так як треба (а швидше, не так як бачити це життя Ви) тоді, швидше за все, вона ваш конфліктор. А такі стосунки як не крути. Як не старайся, все одно все в кінці-кінців «боком вилізе».

Між 16 типами інформаційного метаболізму є своє відносини.

1otnosheniya2 Соціонічні стосунки

Д – дуальні;

А – активації;

З – дзеркальні;

П – передавач (заказчик);

п – приймач (підзаказний);

Р – ревізор;

р – той кого ревізують;

д – ділові;

М міражні;

се – суперего;

пп – повна протилежність;

квт – квазітотожні;

К – конфліктні;

ро – родинні;

пД – напівдуальні;

Т- тотожні.

Спочатку мабуть кожен візьметься за голову і подумає, що це за набір незрозумілих символів. Але насправді все просто.

Коротко даю пояснення що є що.

Дуальні

Дуальні стосунки вважаються одними з найсприятливіших (у першу чергу для серйозних стосунків і тривалого спільного життя). Але легкість спілкування зявляється не одразу, для цього потрібен час. Всі сфери діяльності так чи інакше опиняються в зоні сильних функцій одного з партнерів, при цьому вони мають спільні цінності і однаковий життєвий ритм.

love 300x200 Соціонічні стосунки

Активація

Відносини активації легкі і приємні, завязуються швидко і легко. Будь-яка сфера діяльності виявляється в зоні сильних функцій одного з партнерів, однак вони мають різний життєвий ритм, до того ж обидва екстраверти або інтроверти, при тривалому спілкуванні схильні втомлюватися один від одного. Відносини добре підходять для відпочинку та приємного проведення часу.

Дзеркальні

Ці відносини отримали свою назву через те, що слова одного відбиваються, як у дзеркалі, у вчинках іншого. Про що любить міркувати один з дзеркальників, то інший несвідомо реалізує своєю поведінкою. Однак така реалізація ніколи не буває повною, 100%. Дзеркало виявляється викривленим, тому що коригує, виправляє свої вчинки кожен виходячи зі зовсім інших норм поведінки, ніж партнер. За цієї причини й виникає здивування, а часом і претензії один до одного. Кожен прагне підправити поведінку партнера, проте такі спроби перевиховання не мають шансів на успіх. З іншого боку, якщо враховувати суто словесний бік спілкування, дзеркальні відносини можуть бути названі відносинами конструктивної критики.

Передавач (заказний)

Передавач постійно недооцінюю свого підзаказного. Завжди наказує і не рахується з почуттями іншого. Такі стосунки дуже важкі. Заказник постійно передає якусь інформацію підзаказному, а той не розуміючи чому все-одно її виконує.

Приймач (підзаказний)

Підзаказний з часом, при частому і близькому спілкування з заказчиком, старається зникнути з його життя. З часом почуття підзаказного до заказника можуть перерости в ненависть.

Ревізор

Ревізор постійно вказує підревізному на його недоліки. Але він це робить не зі зла. Просто він справді не розуміє чому в тих речах, що для нього очевидні, підревізний не розбирається.

Той кого ревізують

Підревізний ніколи не ображається на свого ревізора. Хоча фізична дистанція йому часто потрібна для відновлення фізичного і морального стану. Найбільша ділова активність якраз таки проявляється в підревізного коли його ревізують, ти самим він хоче довести собі і ревізору, що він все може.

Ділові

Це відносини рівних партнерів. Повною мірою дружніми їх не можна назвати, швидше товариськими. Барєрів у спілкуванні не виникає, можна сказати один одному все, що завгодно. У цих відносинах завжди присутнє почуття безпеки: кожен з них відчуває, що від партнера не може виходити загрози. А це дуже сприяє, особливо якщо людина живе в недружньої середовищі. Крім того тут помічаються ті якості, які людина намагається посилено представити в соціумі. Підводячи підсумок, можна сказати, що ці відносини мають середній ступінь комфортності. Проти такого партнера нічого не маєш, але в той же час і нічого за.

friend 275x300 Соціонічні стосунки

Міражні

Це відносини розслаблення. Жодні відносин так не розслабляють і не розхолоджують партнерів, як міражність. З міражником приємно відпочивати, або обговорювати сторонні теми, але не хочеться займатися справами. Ділове співробітництво при такому характері відносин нелегке. Абсолютно незрозумілі мотиви вчинків один одного. Те, до чого прагне партнер, здається іншому несуттєвим, не вартим уваги. Очікують один від одного абсолютно іншої активності. Тому один охолоджує іншого в його ділових задумах.

Суперего

Відносини поваги один до одного. Партнер сприймається як далекий і загадковий ідеал. Його манери і образ думок викликають інтерес. Складаються ззовні досить прохолодні відносини при внутрішній симпатії один до одного. Так виявляються ці відносини на далекій дистанції. Якщо немає теми для розмови, якою б обидва цікавилися, спілкування носить досить формальний характер.

Повна протилежність

У цих відносинах дуже важко встановити потрібну психологічну дистанцію. Це вдається зробити тільки тоді, коли партнери спілкуються вдвох. Поява третьої людини все руйнує. Нікому не хочеться принизити авторитет в очах слухачів, адже мова йде, як правило, про сильних функціях партнерів. Інтроверт поступово відчужується, відносини втрачають теплоту, стають формальними, зявляється настороженість. Обидва починають в душі шкодувати про перехід до довірчих відносин. Екстраверту здається, що його неправильно розуміють. Уникнути взаємних звинувачень може допомогти тільки високий рівень культури партнерів.

Квазітотожні

Це стосунки співіснування при повному нерозумінні один одного. Таке співіснування може бути мирним, особливо якщо партнери логіки, або переходити в зясування стосунків, якщо партнери етики. Бесіда з квазітотожником хоч і не важка, але задоволення не приносить. Здається, що він все спеціально заплутує, ускладнює або спрощує, веде вбік. Головний аргумент: те ж саме можна викласти по іншому, зрозумілою мовою.

Конфліктні

Це відносини назріваючого конфлікту. Ступінь психологічної сумісності в цих відносинах найменша. Однак це помітно не відразу. Конфліктор частіше притягує до себе, ніж відштовхує. Але на цьому шляху постійно щось не складається. Коли такий партнер йде з твого життя стає дійсно легше. А все це через те, що головні функції одного партнера припадають на больові іншого і обидва постійно говорять про них.

konflikt 199x300 Соціонічні стосунки

Родинні

Стосунки далеких родичів, які дотримуючись законів ввічливості і гостинності, але не бажають особливо вникати в подробиці відносин один з одним. З часом такі бесіди набридають. Тому партнери часто прагнуть до деякої середньої лінії, компромісу. У компанії ці відносини значно поліпшуються, тому що поведінка партнера в контактах з іншими людьми звичайно дуже подобається.

Напівдуальні

Тут стосунки зав’язуються значно швидше ніж в дуальних відносинах, партнери зразу ж починають роз��міти один одного. Для спілкування це найкращі стосунки. Напівдуали, особливо якщо це особи протилежної статі, викликають взаємний інтерес, тягнуться один до одного. Зі сторони складається враження що там справжня любов. Але буває так що партнери розривають всілякі стосунки і перестають спілкуватись. Через деякий час стосунки знову відновлюються і так по колу.

Тотожні

У тотожних відносинах партнери аналогічним чином сприймають і осмислюють інформацію, мають однакові сильні і слабкі сторони, загальні цінності, нерідко спільні інтереси. У тотожних відносинах відбувається швидкий і ефективний обмін інформацією, тому тотожні відносини вважаються найбільш сприятливими для навчання. Але люди не в змозі допомогти один одному, так як проблеми в тотожників в більшості одинакові.

Такі от бувають стосунки між людьми. Знаючи соціоніку, можна передбачити події які можуть статися в Вас з друзями, коханими чи батьками і зробити стосунки ще кращими чи уникнути неприємних подій і ситуацій.Авторська довідка uliana:


 1. 1
  Nashumilovochka Nashumilovochka каже:

  а як щодо дефініції представників????

 2. 2
  uliana статистика uliana каже:

  До Nashumilovochka:
  а це продовження Теми соціоніка Наука про нас :)


Відповісти Соціонічні стосунки

:) :( ;) :cry: :-D :roll: 8-O :funny: :oops: :-o :crazy: :flirt: :evil: 8) :-| більше »