Чуже Місто | Українська онлайн спільнота

Увійти

Згубили пароль??

Ви ще не тут? Так ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ!

Хочете зробити це?


RSS коментарів Підписатись на RSS
Домівка » Чуже Місто | МапаСайту

Чуже Місто

Автор: juliette
Переглядів: 26

Слякоть

Присвячується львів’янам. І всім, хто відірваний від рідного гніздечка.

Чуже місто не зігріє…

Димним ранком виходжу з дому. Ще темно, на вулиці листопад. Першим снігом вночі накрило ледь живі, задохлі деревця, пожухлі кущі і машини, що битком напихані в дворі. Тут не вистарчає гаражів і парковок. Тут – мегаполіс.
Мій шлях прямує до метро, до справжнього сучасного концентраційного табора. Щоденно, з шостої ранку до першої ночі, мільйони людей випускають у повітря свої бактерії і віруси. Тепер давайте не будем дивуватися, чого ми всі хворієм грипом і туберкульозом – ми їздимо в метро. Десятки метрів під землею – це пастка для душевно хворих. Душні вагони… люди, як шпроти в банці, а я бовтаюся на поручні, мене зажали, як виходити, на думку не спадає… Через три зупинки все ж таки вдається вилізти, ще десять хвилин і я на роботі.
Мокрий асфальт, ще досі темно, лише далеко-далеко ледве видніється бліда смужка світанку. Хотілося подумати, що день буде ясний. Але він не буде. Тут над містом смог. Тут – мегаполіс.
Йду повільно, піднімаюсь в горку, стараюся не спішити, не хочу бути схожою на сіру масу. Я не звідси. Я інакша. Тому, щоб не загубити індивідуальність, мушу виділятись будь-яким чином. Я завжди хожу по лівій стороні, там переважно мало народу. Люблю ходити одна, за сім хвилин встигаю настроїтись на робочій лад. Тут так бракує спокою… Тут – мегаполіс.
Позаду на табло великими червоними цифрами світиться «-1 С» і ще «07:43». По мені рівняються Куранти, кожен день обертаюсь саме в 43 хвилини.
З рота пар. Слухаю цокіт своїх каблуків. Люблю цей звук. Одразу згадую, як він лунає на площі Ринок. З мокрої після метро спини збігають мурашки, і по тілу розливається ніжне тепло. Від спогадів. Мені до Львова – 1482 кілометра. Десь там, за шторками туману, зараз так само прокидається моє місто. Через дві хвилини вдарить колокіл на Ратуші. Так реально бачу, як зграя голубів розлітається в різні сторони від пам’ятника Федорова. А біля Лялькового театру зі скрипом карабкається під горку трамвай.
Треба бути уважніше, переходжу дорогу в неположеному місці. Я так роблю завжд��, бо мені так зручно. Йти до переходу дуже далеко, могли б зебру і тут намалювати. Що характерно, практика стрибання перед машинами мегаполісу дуже помагає жити в рідному маленькому містечку (зараз потрібно легенько посміхнутися). Ага, тут без посмішки не виживеш. Тут – мегаполіс.
Щось у мене серце вискакує… Мабуть, воно рветься туди, за сотні верст. Нічого, лишилось не так багато терпіти. Років через п’ять я буду приїжджати сюди на екскурсії, а час, проведений під вічно сірим небом, серед висоток і наскрізь просоченого маслом асфальту, згадувати, як температуну галюцинацію.
Таких, як я, тисячі – розкидані по світу, відірвані стебла від коріння. Відень, Франкфурт-на-Майні, Мадрид, Париж, Брюссель, Лондон, Оттава, Нью-Йорк – мені ще пощастило. Мене доля закинула далеко, але в межах досяжності.
Чорт, на прохідній знов не працює турнікет. Охоронця на місці нема, а я хочу на роботу, дідько забирай! Теж мені бізнес-центр в мегаполісі. Хм…

На вечір сніг тане. Це ще не зима, це так, капость якась для різноманіття, не все ж людей дощем поливати, все одно розумніше не стають. А там – у найкращому в світі місті – ця сірість і вологість виглядає особливо, надаючи історичним будівлями власного настрою, індивідуального шарму.
Роблю висновок, що в більшості своїй тільки львів’яни так цінують своє місто. Можна, звісно, взяти і ширше, сказати, наприклад: весь Захід… чи всі українці. Та ж я веду свої думки особисто до Львова – міста казок. І моя казка ще розпочнеться, вона попереду, я це знаю. В теплій квартирі зігріється тіло, душа лишиться холодною. Чуже місто ніколи її не зігріє. Як би не було комфортно фізично, існують ще і духовні цінності, ними жива душа людини. Вір в мене, Львів! Я повернуся, бо інакше не зможу…Скуштуй ще смаколиків

 


Авторська довідка juliette:


 1. 1
  lyanalada lyanalada каже:

  так, я теж дуже люблю Львіві нікуди звідси не поїду)

 2. 2
  juliette juliette каже:

  А я, нажаль, поїхала Але ж вернусь )))

 3. 3
  duvnuj duvnuj каже:

  колокіл То ві Львові є дзвін
  а неположене місце то непризначене місце..
  а просоченого то просякнутого
   
  дуже гарно і душевно написано! Вогні чужого міста ніколи не освітять, а простори мегаполісу не дадуть розуглятись душі, які рідні простори

 4. 4
  juliette juliette каже:

  О! Дякую! Якраз над цими словами я довго думала! :) ))
  Правда, на рахунок просоченого це мені словник підтвердив )))

 5. 5
  loreleya loreleya каже:

  а мені пісенька згадалась: Найкраще місто на землі для мене ти, мій Львове.
  Дуже люблю наш рідний Львів, тільки тут можна постійно знаходити щось нове для себе

 6. 6
  juliette juliette каже:

  Це точно! У кожному закуточку! Як я сумую за цими провулочками і туманними ранками :)

 7. 7
  michael michael каже:

  Не сумуй, і повертайся :beer:

 8. 8
  juliette juliette каже:

  Обов*язково! :) Дякую! :beer:

 9. 9
  bodyk bodyk каже:

  Не знаю як ви, але мене Львів часом дууже вкурвлює і так хочеться дати драла кудись у ліси-гори. А відтіля до того шумного та загазованого міста ну ніяк не хочеться повертатись. Не знаю, може тут питання у тривалості.
  2 juliette, а скільки ти вже не у Львові?

 10. 10
  duvnuj duvnuj каже:

  До bodyk : Ну це скоше в тебе питання свіжа природа vs шумне загазоване місто
   
   
  а тут інше тут про чуже місто

 11. 11
  juliette juliette каже:

  До bodyk

  13 років :(
   
  До duvnuj
  Дякую за розуміння )))
   
  А ще можу сказати впевнено, що Львів навідміну від мегаполісів, в тому числі і того, в якому мешкаю я, НЕ загазований! Курорт!!! :) Так що, це як ще подивитися :)

 12. 12
  duvnuj duvnuj каже:

  Ми будем тобі посилати флюїди рідного міста :wink:

 13. 13
  juliette juliette каже:

  Дякую )) Я із задоволенням буду ними підпитуватись ))))


Відповісти Чуже Місто

:wink: :ukr: :twisted: :super: :sleep: :secret: :search: :santa: :rus: :roll: :rock: :oops: :mrgreen: :lol: :kiss: :idea: :hit: :funny: :flirt: :feminizm: :evil: :drunk: :devilgirl: :devil: :dash: :cry: :crazy: :cold: :bravo: :beta: :beer: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)