Увійти

Ви ще не тут? Так ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ!

Хочете зробити це?

Козаки-характерники: українські ніндзя чи самураї?

Не так сталося як гадалося

Характерник Петро Сагайдачний (за словами однієї бабці у Хотині)

Побувавши на місцях козацької слави, я настільки переповнився цим, що почав активно вишукувати інформацію про козацтво. Дещо мені розповіли, коли я був у Камянці-Подільському, дещо довідався у Хотині, але із того усього найбільше мені запамятались козаки-характерники. А чи чули ви про таких? Мабуть чули про самураїв, йогів, ніндзя та інших неймоворних воїнів чи медитаторів, а от про наших визначних та непересічних українських представників, мабуть, ні. Хотілось би якось заповнити цю порожнечу та більше розповісти вам про них.

На справді, інформації про характерників надзвичайно мало, здебільшого це якісь коротенкі записи, котрі в основному записані за спогадами звичайних людей, що робить їх оповитими небелицями та домислами, та спонукає ставитись до них як до досить умвного наукового джерела. Я витратив достатньо багато часу мандруючи інтернетом, щоб знайти хоча б якусь інформацію про характерників, я прекрасно усвідомлюю, що все те, що написано нижче не є на всі 100 відсотків правдою, і вам не слід сприймати це як беззаперечний факт. Просто хотілось, щоб ця інформація підштовхнула вас до певних роздумів та розширила ваші горизонти про наших славних предків.

Хто ж такі козаки-характерники?

Слово Характерники походить від сильного характеру, від міцної волі, що могла зрушити гори.Це магічна сила від народження, що надавала людині особливих, дуже часто надприродніх умінь та сил. Характерники не мерзли у зиму, ходячи босими по снігу; могли перебувати під водою годинами; кажуть, що їх не брали кулі, і вони могли проходити крізь стіни.

На преший погляд складно у це повірити, бо зазвичай ми вважаємо, що на такі речі спроможні лише йоги, самураї, інші особливі люди, що живуть у Японії, Індії, Китаї і т.д. Та ми ніколи не задумувались, що і ми теж щось подібне уміємо.

Про походження характерників.

Свій початок козаки-характерники ведуть ще від давньоукраїнських язичницьких волхвів (віщунів, чародіїв). Пантелеймон Куліш написав про походженнея козака-характерника наступне:

О козаки! Зветесь ви християни,
І так шукаєте собі безпеки,
Як ваших предків хижаки погані
Навчили у віки якісь далекі.

В. Шевчук пише про волхвів: «Вони, вважалося, знали таємну силу речей, явищ і володіли своєю, виробленою в століттях, наукою і прийомами, з допомогою яких цю віру вселяли в маси. Вони займалися пророцтвом, тобто віщували про майбутнє, через що і називали їх віщунами».

В. Пилат вважає, що: «після хрещення Русі, переслідувані князями та греками волхви, жерці і воїни-охоронці храмів об’єднувалися у таємні громади і у віддалених від великих міст місцях почали створювати Січі. На островах Дніпра, побережжях Бугу і Дністра, в Карпатах і багаточисельних лісах України (Русі) волхви заснували школи бойового гартування і вишколу, в яких шлях воїна до вершин досконалості опирався на рідну віру, одвічні звичаї та обряди».

Відазу на думку спадають предки козаків, таємничі степові люди.

kharacternyk2 Козаки характерники: українські ніндзя чи самураї?

Вірування характерників.

Вважається, що більшіть характерників були язичниками, про це свідчать слова Я. Новицького: «Легенда розповідає, що багатовіковий святий дуб був місцем, де збиралися запорожці і козацька рада для обговорення політичних та громадських питань; під дубом лунали запорозькі молитви. В 1775 році, після Троїцьких свят, запорожці в останній раз віддали шану святому дубові, де вони розпили кілька бочок горілки і в останній раз відтанцювали запорозького козачка».

Іншим доказом було те, що «їх ніколи не ховали попи, а ховали їх запорожці по-своєму». Як розповідають легенди, декотрим характерникам, забивали в груди кілок, щоб вони після смерті не вставали, от такі собі українські вурдалаки.

Дуже часто характерників ховали лицем донизу, за звичаєм, що склався ще із часів скіфів. За словами С. Бессонової, таким чином хоронили «небезпечних людей-чаклунів, тобто осіб, чиє посмертне відродження було небажаним. Для того їх обертали обличчям вниз, щоб сонце не торкнулось їх своїм животворним промінням».

Кажуть, що одну могилу козака-характерника було знайдено у 1936 біля села Архангельська, Ясинуватського району, Донецької області. Козак у червоних шароварах та синьому жупані лежав лицем донизу, за поясом мав плящину горілки. Звичайні пересічні люди називали козаків-характерників чаклунами, а священники вважали, що у них вселився біс.

Відомі характерники.

Слід згадати, що характерники зазвичай формувались у окремий невеличкий загін, що міг вщент розбити цілу армію супротивника. Зебільшого характерниками були деякі гетьмани та кошові себто вищі ешалони козацтва. Найвідомішими характерниками були Петро Сагайдачний, Іван Сірко, Іван Богун, Максим Кривоніс, Северин Наливайко.

Дуже багато легенд ходять про уславленого кошовго отамана Івана Сірка. Кажуть, що козаки 5 років не ховали Сірка після його смерті, вони весь час возили його тіло із собою у походи і це дозволяло їм перемогти удвічі сильнішого ворога. Також відомо, що у мертвого Сірка відрізали руку та тримали її як талісман щастя.

У наступному дописі я спробую розповісти про езотеричні практики характерників, власне саме те, що є найнепересічним та особливим у нашій славній козацькій історії.

Сподобалось? Поділись з друзями!

livejournal Козаки характерники: українські ніндзя чи самураї?
googleplus Козаки характерники: українські ніндзя чи самураї?
mailru Козаки характерники: українські ніндзя чи самураї?
odnoklassniki Козаки характерники: українські ніндзя чи самураї?
yandex Козаки характерники: українські ніндзя чи самураї?

Переглядів: 30,028

Авторська довідка
bodyk
avatar
Абсолютно невідома собі натура, що розпочавши самовивчення уже більше 15 років тому, ніяк не може скласти іспит із цієї дисципліни

Думок: 38

 1. 1
  avatar Michael коментує:

  Супер! Чекаю-недочекаюся нової інформації мене також ця тема дуже цікавить, і трошки тут я орієнтуюся. Але от що Сагайдачний був характерником того не знав.

 2. 2
  avatar статистика bodyk коментує:

  Спасибі! Нова порція матеріалу про характерників скоро буде, уже збираю інформацію.

 3. 3
  avatar Anvar коментує:

  Дуже цікава тема, хотілося б більше дізнатись про характерників та українські магічні чи духовні традиції. Із задоволенням почитаю статті на цю тему, чекаю нових записів.

 4. 4
  avatar статистика bodyk ком��нтує:

  Спасибі, цього тижня зявиться як мінімум один допис про них, а може і два :)

 5. 5
  avatar статистика duvnuj коментує:

  Anvar, я якраз пишу статтю на цю тему :)
  Читайте незабаром на Укр.ОнлайнСпільноті!

 6. 6
  avatar статистика duvnuj коментує:

  доречі перше фото скульптура Суто. Автор Олесь Бадьо

  чоловік теж в темі. Треба буде поцікавитись. я приведу вам при нагоді частинку його інтервю на дану тему.

 7. 7
  avatar Дуліб Дат коментує:

  Козаки-характерники є нащадками словянських волхвів та жреців-воїнів (датів). Про це йдется в книзі Велич Дулібії Рось. Суренж. яку можна скачати з http://rivne-surenzh.com.ua/ua/pub/ в pdf-форматі.

 8. 8
  avatar статистика duvnuj коментує:

  Ну фактично з волхвами провести лінію можна запросто! погоджуюсь

 9. 9
  avatar Віталій коментує:

  Дякую за цікавий матеріал !!!!!!! Чекаю продовження !!!!!!!! :flirt:

 10. 10
  avatar Uzir коментує:

  Козаки-характерники дуже цікава інформація ніколи не чув про таке

 11. 11
  avatar Uzir коментує:

  классссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссссс :) :( :) :-o :-| :-| :santa: :rus: :rus: :rus: :beer: :cold: :-P :lol: :flirt: :twisted: :lol: :feminizm: :feminizm: :feminizm:

 12. 12
  avatar статистика bodyk коментує:

  До Uzir:
  Йой, шо то за перепис смайлів на спільноті?

 13. 13
  avatar статистика duvnuj коментує:

  Напевно сподобались

 14. 14
  avatar Чирва коментує:

  Чи є ще характерники чи їх нащадки, та де їх знайти???!!
  Дуже цікаво!!!

 15. 15
  avatar статистика duvnuj коментує:

  Може і є ще.. хоча ймовірність з кожним днем зменшується найти їх

  То треба справжнє розслідування і пошук проводити

 16. 16
  avatar оля коментує:

  поясніть будь ласка хто-небудь мені,чому козаків деяких характерників було вбито срібною освяченою кулею
  яка роль срібла ?
  срібло я знаю проти деяких представників темних сил вживали,але як для характерників вперше почула на лекції з козацтва.

 17. 17
  avatar статистика duvnuj коментує:

  Вірили, що характерники були надлюдьми і що їх проста куля не брала, лише срібна. Очевидно, думали що то нечиста сила, яку інакше вбити неможливо.

 18. 18
  avatar статистика dress18 коментує:

  :) дякую.

 19. 19
  avatar статистика duvnuj коментує:

  Прошу!

  п.с. У свому профілі користувача Ви, при бажанні, можете вказати своє імя, або інкнейм і зазначити, що із цього відображатиметься коли Ви коментуєте!

 20. 20
  avatar статистика dress18 коментує:

  :roll:
  якби я ще знала як це зробити подетальніше то б зробила.

 21. 21
  avatar статистика duvnuj коментує:

  До dress18:

  ну та що там складного залогінюєтесь, натискаєте там же згори на вкладку Показати майстерню, виїздить панелька і на ній натискаєте Мій профіль там собі вводите інфу

 22. 22
  avatar статистика yura коментує:

  Козаки-характерники: українські ніндзя чи самураї??? Вони не нінзя і не самураї! Вони ХАРАКТЕРНИКИ,унікальне явище в світовій езотеричній культурі! Цікаво ,чи поставив би подібне питання японець? :) Накшталт: Самураї це японські козаки чи характерники? :-D

 23. 23
  avatar статистика duvnuj коментує:

  Це ж метафора. Вжита, аби зацікавити читача і популяризувати явище.

 24. 24
  avatar Kowmarik коментує:

  козак характерник це бойовий маг, тільки не такий яким зображають в кінематографі..
  це воїн який володів над здібностями і його не брали кулі, мечі, списи противника, відзначався спритністю і силою входячи в раж наводив страх на ворога!

 25. 25
  avatar Kowmarik коментує:

  коріння культури та мови слов*янського народу це язичництво арії..
  християнство ж культура чужда нам, та так склались обставини

 26. 26
  avatar статистика duvnuj коментує:

  Kowmarik каже:

  коріння культури та мови слов*янського народу це язичництво… арії..
  християнство ж культура чужда нам, та так склались обставини

  Можливо, щось в цьому є.

  Може якби ми жили в гармонії з культурно-етнічними та релігійно-обрядовими віруваннями які були в нас закладені при зародженні нашої народності, то зараз би ми краще жили.

 27. 27
  avatar Кирило коментує:

  На мою думку, Сагайдачний не був характерником. В нього влучила стріла татар, з отрутую. Після чого він загинув. Характерник після отрути не мре.
  Так само не згоден з Кривоносом, який загинув від чуми.

 28. 28
  avatar статистика duvnuj коментує:

  Ну але ж то отрута може він не готовий був або якісь інші нюанси. характерник то ж не Дункан Макклауд

 29. 29
  avatar Леонид коментує:

  Друзья, теперь мы можем только строить предположения и выдвигать гипотезы, более или менее правдоподобные. История наука достаточно мутная, потому что, литературные и культурные источники, на которые она ссылается, тоже не объективны, а субъективны, а, материальные можно трактовать по-разному. НАВЕРНЯКА узнать что-то сейчас весьма сложно. Единственное, что можно утверждать все они были люди. Видимо, владеющие знаниями и умениями, которыми не владело большинство, но, в первую очередь люди.

 30. 30
  avatar статистика duvnuj коментує:

  Все правильно, але історія, якою б вона не була за своєю достовірністю, твориться саме з таких джерел. Інших не маємо

 31. 31
  avatar Син коментує:

  Фільм про Характерника http://fs.ua/video/films/i144472

 32. 32
  avatar ярослав коментує:

  можливо в наш час зустріти характерників??? і де???

 33. 33
  avatar ярослав коментує:

  вони носили присобі якісь амулети чи можливо наносили написи на тілі чи можливо щось було вишито на їхньому одязі?????

 34. 34
  avatar статистика duvnuj коментує:

  ярослав каже:

  можливо в наш час зустріти характерників???

  Це вже майже з області фантастики :cry:

 35. 35
  avatar Тарас коментує:

  Козаки-характерники це наше славне минули, знаючи яке ми можемо думати про майбутнє. Це має бути один з тих стержнів на яких має будуватися вивчення нашої історії. Це направду славні сторінки нашої історії, це наші герої про яких ми дуже мало знаємо, бо наші герої були не потрібні нашим окупантам і тому заборонялися до вивчення.
  Слава Україні!

 36. 36
  avatar Артемко коментує:

  Відео про індійських характерників.
  Ми майже повністю втратили секрети характерництва. А в них воно живе і процвітає по всій Індії. :)

 37. 37
  avatar Ігор коментує:

  А почему никто не вспомнил Пацюка Гоголя, он тоже вроде был характерником интересно каким и краями он возник у Гоголя??? Дыма без огня не бывает?

 38. 38
  avatar статистика esaul коментує:

  Їхав козаченько, з дому та й на Січ.
  Другий день він їхав, їхав другу ніч.
  Залишивши наречену дома дожидати,
  На Січ рушив, бо наказ був хана воювати.

  Їхав козаченько, трохи сумував,
  Ще ж він позавчора милу цілував.
  Що там воно станеться у чужім краю?
  Чи обійме знову милую свою?

  Геть гони, козаче сумнів та журбу,
  Січ тебе зустріне вже через добу.
  Як що вмитися хочеш водами Дніпра,
  То й про обережність дбати би пора.

  Січ зустріла козаченька мов би рідна мати.
  Провела до куріння, йди ж відпочивати.
  А як втома пропаде, зброю лаштув��ти.
  Через тиждень у поход хана воювати.

*
*
:) :( ;) :cry: :-D :roll: 8-O :funny: :oops: :-o :crazy: :flirt: :evil: 8) :-| більше »